Česká pojišťovna navštívila Benešov, aby se sešla s panem Miroslavem. Ten prostřednictvím internetových stránek www.gentlemansilnic.cz nominoval čtyřiadvacetiletého Lukáše, který se v polovině listopadu stal 101. Gentlemanem silnic

Právě díky této nominaci vstupuje projekt Gentleman silnic do druhé stovky udílení titulů, kterými se snaží zapojit  širokou veřejnost do problematiky dopravní bezpečnosti. „Jsem opravdu velmi rád, že moje nominace se proměnila v reálné ocenění. Lukášovi moc děkuji za jeho nasazení a záchranu lidského života mého kolegy. Věřím, že čím více lidí se o jeho odvážném postupu dozví, tím víc může být živou inspirací ostatním, kteří se octnou v podobné situaci na českých silnicích,“ vysvětluje Miroslav.

Lukáš se v červnu tohoto roku naskytl u dopravní nehody u města Pohořelice na jižní Moravě. Řidič stříbrné Audi A3 tu vážně zranil dva muže, kteří v té době pracovali na výlepu plakátů na reklamní poutače. Tento osobní automobil přimáčkl osmapadesátiletého muže na dodávku a amputoval mu obě dolní končetiny. Také druhý zaměstnanec byl zraněn poté, co ho náraz dvou automobilů odhodil do příkopu a v důsledku toho utrpěl několik zlomenin. Díky pohotovému zásahu Lukáše a jeho kvalitním znalostem první pomoci, oba muži tuto nehodu přežili.

Znáte-li ve svém okolí někoho, kdo v uplynulých dvou letech přispěl u dopravní nehody k záchraně lidského života, nominujte ho na titul Gentleman silnic! Z každé relevantní nominace vylosujeme každý měsíc tři nominující, kteří získají originální 16GB USB flash disk.