121. a 122. titul Gentleman silnic získali Karel a Jan

121. a 122. titul Gentleman silnic získali Karel a Jan, kteří na trase mezi Horoměřicemi a Prahou zachránili život řidiči, který po nehodě zůstal zaklíněný k hořícím voze. Stali se tak prvními oceněnými v roce 2017.

V pátek 9. prosince 2016 kolem jedenácté hodiny večer sjel na rovném úseku mezi Prahou a Horoměřicemi z neznámé příčiny osobní automobil z vozovky a narazil do stromu. Z přední části vozu ihned vyšlehly plameny a řidič v bezvědomí byl zaklíněn za volantem.

Právě v tu chvíli projížděl okolo Karel„Úplnou náhodou jsem se ocitl na silnici Horoměřice – Praha a na rovině jsem viděl nabourané hořící auto a v něm člověka. Ihned jsem zastavil, ten člověk tam byl zaklíněný, oheň šlehal už skrz pedály. Vytáhl jsem ho vší silou ven.“ Kvůli hrozícímu rozšíření ohně a silnému větru bylo nutné zraněného odnést co nejrychleji do bezpečí.

Mezitím u nehody zastavil i druhý řidič Jan„Nešlo to přehlédnout, pán přede mnou pomáhal zraněnému, tak jsem volal záchranku. Byl jsem rozrušený, paní na telefonu mi ale poradila co dělat a jak máme poskytnout první pomoc. Tu cestu znám desítky let, na lince jsem místo přesněji lokalizoval a vyčkával příjezdu hasičů a záchranářů,“ vzpomíná jeden ze dvou Gentlemanů silnic.

Na místo dorazil mezi prvními i policista, který ocenil včasný zásah obou řidičů. V tomto případě byla opravdu každá minuta navíc otázkou života a smrti. Z vozidla zbyl po uhašení jen kus ohořelého plechu.

Řidič z havarovaného vozu přišel k sobě až po příjezdu sanitky a s těžkými zraněními byl převezen do nemocnice. „Ten den byl pro mě plný náhod. Na poslední chvíli jsem se rozhodl jet touto cestou a udělal jsem jen to, co by udělal každý. Po nás tam zastavovala další auta,“ říká skromně Karel a Jan k tomu dodává: „Samozřejmě mě zajímalo, jak se zraněnému daří, druhý den jsem měl telefonát, že jsme mu zachránili život a že bude nejspíš v pořádku. To mě nesmírně potěšilo,“

Foto: Policie ČR

logo-ge-cp-negative

© 2024 Generali Česká pojišťovna a. s.

SOUČÁST GENERALI GROUP