126. a 127. Gentlemanem silnic se stal Vlastimil s Petrem

Osudný den začátkem srpna 2016 projížděl v osobním voze kolem patnácté hodiny mladý řidič se svými kamarády ulicemi Benešova. Přitom nedodržel bezpečnou vzdálenost za cyklistou a narazil do něj. Cyklista upadl na zem a mladík z místa nehody ujel. O několik ulic dále jeho riskantní jízdu ukončila srážka s jiným automobilem, kterému nedal přednost v jízdě.

První momenty popisuje Vlastimil. V tu chvíli zrovna parkoval před domem: Vylezl jsem z vozu a uslyšel vytáčející se motor jedoucího auta. Zvedl jsem hlavu a vidím velkou rychlostí projet šedé vozidlo, ani jsem nepoznal typ. Trvalo to 2, 3 sekundy, nastala obrovská rána a pak jen ticho,“ vzpomíná jeden ze dvou Gentlemanů silnic.

Všeho jsem nechal a rozběhl se do ulice. Viděl jsem vylézat tři osoby z šedého vozu, který zajel až do zahrady a zastavil se o elektrokiosek. Přibližně 10 metrů od křižovatky byl druhý vůz,“ popisuje Vlastimil situaci, kdy začal ihned jednat: „Dveře řidiče byly navaleny do sloupku, podařilo se mi je vytrhnout a otevřít. Uviděl jsem dvě osoby v bezvědomí. Vzal jsem muže na sedadle řidiče a vyndal ho z auta. Pak jsem vlezl do vozu a vytáhl druhého muže, který silně krvácel.“

Právě v tu chvíli přispěchal i druhý Gentleman Petr, který pracuje v dopravní firmě v ulici: „Vypnul se nám proud, vyběhl jsem proto z kanceláře a vidím, co se stalo. Přišel jsem tam už pozdě, jeden muž silně krvácel, poskytoval jsem mu první pomoc – masáž srdce. Snažil jsem se, co to šlo,“ popisuje tragédii. Bohužel již muži nedokázal pomoci.

Druhého těžce zraněného poté letecká záchranná služba transportovala do Fakultní nemocnice v Praze Střešovicích.

Ohlédnutí za nehodou je pro oba hrdiny s odstupem času těžké, jak popisuje Vlastimil„Osobně mě to moc zasáhlo. Na vlastní oči jsem viděl, že život je křehký a na jeho záchranu je potřeba každé sekundy. Jsem proto nesmírně rád, že jsem mohl zachránit toho jednoho muže,“ uzavírá.

Foto: Policie ČR

Kontaktujte nás
logo-ge-cp-negative

© 2024 Generali Česká pojišťovna a. s.

SOUČÁST GENERALI GROUP