Anděl v BMW získal titul Gentleman silnic

103. titul Gentlemana silnic převzal v Domažlicích Marek. Nový gentleman, také přezdívaný „Anděl z vínového BMW“, pomohl vážně zraněné čtyřčlenné posádce vozu, který čelně narazil do betonového můstku. Díky jeho rychlé reakci a zkušené první pomoci se všechny podařilo zachránit. Za svůj život zachránil Marek u dopravních nehod již desítky lidí, titul Gentleman silnic mu tedy patří plným právem.

K vážné dopravní nehodě došlov březnu na kruhovém objezdu u Štěnovic na Plzeňsku. Dvaadvacetiletý řidič Peugeotu 205 při výjezdu z kruhového objezdu nepřizpůsobil rychlost a sjel do silničního příkopu, kde auto narazilo do betonové propusti. Společně s řidičem byly ve voze ještě tři spolujezdci – osmnáctiletá, patnáctiletá a šestnáctiletá dívka.

„Zrovna jsem vyjížděl z kruhového objezdu, když jsem uviděl od Plzně přijíždět auto. Říkal jsem si, že by řidič měl zpomalit,
a pak už jsem uslyšel jen brzdy a ránu,“ popisuje nehodu čerstvý Gentleman silnic Marek. Nejhorší zranění však posádce havarovaného vozu nezpůsobil samotný náraz, ale reprobedna, která vyletěla z kufru až do přední části automobilu. Jako prvního se z vozu podařilo vyprostit řidiče, poté dívky ze zadních sedadel. „Nejhůře na tom byla dívka na místě spolujezdce, ta byla ošklivě zaklíněná pod palubní deskou. Bál jsem se s ní hýbat, abych jí ještě více neublížil. Po chvíli se ale sama začala snažit dostat se ven. To byl pro mě signál. Společně s jedním pánem jsme utrhli sedačku řidiče, abychom se k dívce dostali a mohli ji vytáhnout. Museli jsme jednat rychle, auto už silně doutnalo a byla cítit nafta,“ dodává statečný oceněný.Celá záchrana posádky se odehrála v řádech několika málo minut. Všechny se podařilo vyprostit a poskytnout jim první pomoc do příletu vrtulníku, který všechny zraněné transportoval do plzeňské nemocnice.

Marek pracuje jako dispečer v dopravní společnosti a při objíždění klientů najezdí ročně tisíce kilometrů. Nehoda u Štěnovic proto nebyla první, u které pomáhal. Dle jeho slov už pomohl lidem u desítek dopravních nehod. V databázi Policie ČR je veden jako svědek u 27 podobných případů. „Nějak se to se mnou táhne. Někdy si říkám, že jsem na světě asi proto, abych zachraňoval lidi z havarovaných aut. Je to asi takové moje poslání,“ směje se sympatický zachránce, někdy také přezdívaný „Anděl z vínového BMW“.

Foto: Policie ČR

Kontaktujte nás
logo-ge-cp-negative

© 2024 Generali Česká pojišťovna a. s.

SOUČÁST GENERALI GROUP