Dva Gentlemani silnic pomohli řidiči ven z hořícího auta

Titul Gentleman silnic si tentokrát zasloužili dva řidiči z Berounska. Nezalekli se plamenů šlehajících z nabouraného automobilu a pomohli zaklíněnému řidiči ven. Tím mu zachránili život, auto totiž po chvíli explodovalo! Za jejich hrdinský přístup je dnes Česká pojišťovna ocenila titulem Gentleman silnic, který uděluje ve spolupráci s Policií ČR už jedenáct let.

Berounsko, konec září letošního roku – v dopoledních hodinách jede Škoda Felicia směrem na obec Březová. Na této trase
je ostrá levotočivá zatáčka, kterou řidič zřejmě nečekal. Ve vysoké rychlosti najíždí do zatáčky a rázem se ocitá mimo vozovku. Skončí v příkopu, kde přední částí naráží do betonového mostku.

Nehoda se stala na zhruba jedenáctém kilometru na trase z obce Točník na Březovou. Ihned po nárazu do betonového mostku automobil začal hořet. Řidič se sám z vozidla nemohl dostat, protože utrpěl četná zranění. Uplynulo pár minut a havarované vozidlo náhle explodovalo.

Zraněný řidič už v něm ale naštěstí neseděl, a to jen díky rychlé pomoci a statečnosti dvou mužů, kteří kolem nehody zrovna projížděli.

Stanislav a František se předtím nikdy neviděli. Ten den ale spojili své síly, aby pomohli člověku v krajní nouzi. „Přímo jsem viděl, jak se to celé stalo. Řidič jel strašně rychle, tu zatáčku nemohl zvládnout. A pak už jsem jen pozoroval, jak letí do příkopu. Byl to opravdový šok, nemohl jsem si ani vzpomenout, jaké číslo má záchranná služba. I když to auto doutnalo, spolu s dalšími jsme ihned běželi na pomoc,“ vzpomíná na smutný zážitek Stanislav. O chvíli později u nehody zastavil druhý zachránce, František. Společně se jim podařilo mladíka vyprostit krátce před explozí vozidla.

Dnes se tito dva zachránci sešli znovu na udílení titulu Gentleman silnic. Ocenění si zasloužili za okamžitou pomoc a velkou dávku odvahy. Bez jejich pomoci by měla nehoda tragický konec. „Ta havárie by vůbec nemusela být tak kritická. U cesty byl ale takový betonový mostek. Vůbec nechápu, na co tam je, protože na tom místě není ani žádný vjezd na pole. Je zkrátka k ničemu a teď se ukázalo, jak nebezpečný může být,“ upozorňuje Stanislav.

„Všem řidičům, kteří se třeba někdy dostanou do podobné situace, bych vzkázal – co nejrychleji vyhodnoťte situaci a neváhejte dlouho s pomocí. Když se nad tím tak zamyslím, byl to vlastně jeden z nejšťastnějších dnů mého života, protože jsme tam tehdy zachránili člověka, a to je to nejdůležitější,“ uzavírá Gentleman silnic František.

Foto: Policie ČR

logo-ge-cp-negative

© 2024 Generali Česká pojišťovna a. s.

SOUČÁST GENERALI GROUP