Gentleman silnic pomohl řidiči hořícího vozidla

2. června 2017 na silnici mezi obcemi Římov a Plav v Jihočeském kraji narazil vůz značky Audi do stromu a začal hořet. Nárazem se zaklínily dveře řidiče, který se tak nemohl dostat ven.

Svou obvyklou cestou jel v tu chvíli Jan s kamarádem: „Když jsme byli za Plavem, všimli jsme si, že nás řidiči problikávají jako varování před nebezpečím. Za okamžik jsme uviděli mimo vozovku auto nabourané do stromu. Zastavil jsem a běžel se rychle podívat, co se vlastně stalo,“ popisuje první okamžiky. Na místo dorazili jako třetí, i tak se však Jan rozhodl okamžitě jednat.

Ve chvíli, kdy zjistil, že je řidič zaklíněný v hořícím automobilu, začal shánět hasicí přístroj: „Získal jsem od ostatních lidí jen hasicí prášky ve spreji, kterými jsem se snažil auto uhasit. Ostatní volali záchranku a hasiče. Když jsme dostali nějakým způsobem oheň pod kontrolu, pokusil jsem se s pánem v autě komunikovat. Byl celý od krve, ale při vědomí. Instinktivně se chtěl dostat z vozu ven, nicméně při bouračce se dveře zkřížily tak, že nešly otevřít,“ líčí dramatické okamžiky. Automobil v tu chvíli stále doutnal: „Pořádný hasicí přístroj jsme získali až od hlídky policie, která jela okolo. Tím jsme požár dohasili,“ dodává zachránce, který se zraněným mužem zůstával po celou dobu v kontaktu.

Hasiči následně celou situaci převzali, zraněného bylo nutné z automobilu vyprostit pomocí hydraulického zařízení. Pracovníci rychlé záchranné služby zhodnotili, že řidičův život zachránilo to, že byl připoutaný. Dopravní policisté se formou výzvy snažili svědky, kteří se také na záchraně řidiče podíleli, najít, nikdo se však nepřihlásil.

Za pohotový zásah a péči o zraněného po vážné dopravní nehodě Janovi Česká pojišťovna společně s Policií ČR udělila 131. titul Gentleman silnic.

Foto: Policie ČR

Kontaktujte nás
logo-ge-cp-negative

© 2024 Generali Česká pojišťovna a. s.

SOUČÁST GENERALI GROUP