Česká pojišťovna společně s Policií ČR udělila 148. titul Gentleman silnic muži z Hulína. Ten pohotově zareagoval, když na silnici objevil nabouraný hořící automobil a v něm v bezvědomí čtyřiadvacetiletého řidiče. Shodou okolností mladíka, s jehož otcem pracuje. Za celou dobu jel kolem místa nehody pouze jeden kamion, mladý řidič tak měl štěstí, že kolem něj tento statečný muž běžel.

4. června došlo v dopoledních hodinách na silnici u Hulína k vážné dopravní nehodě. Čtyřiadvacetiletý řidič z neznámých důvodů najel na pravý kraj vozovky a následně narazil do betonové stěny viaduktu. Mladík po aktivaci airbagů upadl do bezvědomí a zůstal připoutaný ve svém voze. Než k havárii dorazil hulínský Gentleman, který si přeje zůstat v anonymitě, automobil začal hořet.

Třiapadesátiletý muž se u nehody ocitl díky své rehabilitaci po operaci ramene. „Desetikilometrovou trasu okolo této silnice absolvuji dennodenně od propuštění z nemocnice. Když jsem za viaduktem viděl kouř a cítil spáleninu, ihned mi bylo jasné, co se asi mohlo stát,“ vypráví čerstvý Gentleman silnic. Záhy objevil hrůzně vypadající havárii.

Když uviděl zakrváceného řidiče v hořícím automobilu, musel rychle jednat. „Ihned jsem volal 112. Nejdříve jsem mluvil s hasiči, poté se záchranáři. Ti mi doporučili, abych neotálel a řidiče z auta co nejrychleji vyprostil
a odtáhl od automobilu, který mohl kdykoliv explodovat,“
popisuje první momenty Gentleman silnic.

Zásah mu však komplikoval zapnutý pás, který nešel odepnout. Naštěstí po chvíli povolil. Během záchranné akce se zraněný řidič probral z bezvědomí a byl ve značném šoku. „Okamžitě se mě ptal, co se stalo, což jsem sám nevěděl. Vytáhl jsem ho z auta, odtáhl za roh viaduktu a komunikoval s ním až do příjezdu záchranných složek. K nehodě poté dorazil i projíždějící řidič kamionu, který hlídal okolí již těžce hořícího automobilu“ říká hulínský hrdina. S dispečinkem záchranné služby poté hovořil až do příjezdu hasičů a záchranářů. Celá záchranná akce se odehrála během pěti až sedmi minut, pro čerstvého Gentlemana silnic tak šlo o velice intenzivní zážitek.

I přes výrazný psychický tlak by podobnou záchrannou akci absolvoval znova. „Šel bych do toho i příště, i když si nedokážu přestavit, jak by to vypadalo, kdybych k nehodě dorazil o pár minut později. Nedalo mi to a po absolvování výslechu na policii jsem se na místo nehody vrátil. Shodou okolností jsme se zde potkali s řidičem kamionu, který tu byl dopoledne se mnou. Byl to velice emotivní a silný zážitek,“ popisuje své pocity hulínský běžec.

Během nehody mu přišel mladík povědomý a ne náhodou. „Pracuji ve firmě společně s jeho otcem, takže znám i jeho. Po Hulíně se samozřejmě rozkřiklo, kdo byl tím zachráncem. Jeho rodiče mi posléze přišli poděkovat. Na začátku července mě po propuštění z nemocnice přišel navštívit i řidič nabouraného automobilu společně s jeho přítelkyní. Jsem velice rád, že je v pořádku,“ uzavírá Gentleman silnic.

Za obětavé riskování vlastního života pro záchranu mladého muže si hulínský hrdina vysloužil 148. titul Gentleman silnic udělovaný Českou pojišťovnou a Policií ČR už od roku 2004.