Gentleman silnic zachránil mladou řidičku z hořícího auta

10. července 2017 došlo v odpoledních hodinách na silnici mezi obcemi Draženov a Klenčí pod Čerchovem k vážné dopravní nehodě. Devatenáctiletá řidička vyjela mimo vozovku, při manévrování dostala smyk a narazila do stromu. Automobil se převrátil na střechu a začal hořet.

V ten moment stejnou cestou projížděl s traktorem i Lukáš: „Viděl jsem v příkopě auto na střeše, které začínalo hořet, uvnitř byla žena. Ihned jsem zastavil a běžel tam. Bezpečnostní pás u řidičky nešel odepnout, tak jsem se vrátil do traktoru pro nůž,“ vzpomíná na dramatickou chvíli oceněný Gentleman.

Přední část vozu byla už v plamenech. Lukáši se naštěstí podařilo pás přeříznout a včas dostat ženu do bezpečí: „Ptal jsem se jí, jestli v autě není ještě někdo, pro jistotu jsem to zkontroloval. Další řidič mi pomohl řidičku vytáhnout bočním okénkem ven. Položili jsme ji na louku. Komunikovala, měla zranění na hlavě a na rameni,” popisuje. Automobil vzápětí celý vzplál.

„Cestou k nehodě kolem mě projelo pět nebo šest aut a nikdo přede mnou na místě nezastavil. To mi přišlo divné. Já jsem v tu chvíli nepřemýšlel o ničem jiném, než jak té ženě pomoci. Až později v traktoru jsem si říkal, co se všechno mohlo stát,“ vypráví hrdina Lukáš, který působí i jako dobrovolný hasič. Zraněná řidička si z nehody odnesla těžká zranění, zachránce dostal ale poděkování a příslib osobního setkání.

Za obětavé jednání a záchranu života si Lukáš zasloužil 139. titul Gentleman silnic udělovaný Českou pojišťovnou a Policií ČR už od roku 2004.

Foto: Policie ČR

logo-ge-cp-negative

© 2024 Generali Česká pojišťovna a. s.

SOUČÁST GENERALI GROUP