Manželé pomohli mladému motorkáři, dusil se ve vlastní přilbě

9. dubna loňského roku tehdy 19letý řidič nezvládl řízení motocyklu a sjel mimo vozovku, kde narazil do železničního viaduktu. Shodou náhod se tudy vraceli z výletu manželé Zuzana a Martin s rodinou.

Při projíždění Starým Plzencem si Zuzana všimla osamocené motorky. Zpětně si nebyla jistá, jestli tam náhodou i někdo neleží: „Za námi jela spousta aut, nikdo však nereagoval. Mně to ale nedalo, tak jsme se asi po kilometru otočili. Když jsme přijeli blíž, viděla jsem už, že je zle,“ líčí první okamžiky záchrany mladého muže.

Společně se svou ženou přispěchal ke zraněnému Martin„Motorkář se škrtil na vlastní helmě, řídítka měl zaklíněná v hledí, manželka se mu snažila klip odepnout, ale nedařilo se,“ popisuje. On mezitím volal záchrannou službu a běžel do auta pro nůž. „Předal jsem manželce telefon a pokoušel se mu popruh u helmy odříznout. Měl ale tak oteklou hlavu, že to nešlo. Navíc se začínal dusit. Nakonec se mi podařilo klip odlámat,“ dodává.  Zraněný motocyklista se poté nadechl a manželé vyčkávali do příjezdu sanitky.

Zuzana se později dozvěděla o mladíkově stavu přes Facebook: „Kamarádka to někde viděla, tak mi hned psala. Zjistili jsme, že přišel o slezinu, ale naštěstí to přežil. Když hocha pustili z nemocnice, tak nás přijel s rodiči navštívit a poděkovat nám. Ukázalo se, že jsem učila na střední škole, kterou navštěvuje. A manžel měl u sebe ve firmě volné místo s jeho zaměřením. Napadlo mě, že by u manžela po dokončení školy mohl pracovat,“ popisuje. Martin rád souhlasil a mladík k němu skutečně později nastoupil.

Jako poděkování za statečný a pohotový zásah manželům udělila Česká pojišťovna společně s Policií ČR 128. a 129. titul Gentleman silnic.

Foto: Policie ČR

Kontaktujte nás
logo-ge-cp-negative

© 2024 Generali Česká pojišťovna a. s.

SOUČÁST GENERALI GROUP