Muž zachránila otce dvou dětí z hořícího auta

120. Gentlemanem silnic a také posledním oceněným za rok 2016 se stal Martin, který zachránil řidiče z auta těsně před vznícením. Zachráněný řidič jej na oplátku nominoval na titul Gentleman silnic.

Martin se stal 7. července letošního roku svědkem dopravní nehody. Na cestě mezi Karvinou a Českých Těšínem si ve zpětném zrcátku všiml, že se auta za ním čelně střetla.

„Seat, který jel naproti mě, dostal smyk a srazil se čelně s Hyundaiem za mnou. Ten se zastavil o svodidla a začalo se z něj okamžitě kouřit,“ vzpomíná na událost čerstvý Gentleman silnic, který nezaváhal a spěchal na místo nehody. „Řidička, před jejíž vozem k nehodě došlo, přiběhla a pustila z doutnajícího vozu ven tři děti, které se zdály bez zranění, a odvedla je stranou,“ popisuje.

„Nebyl jsem za volantem vidět, byl jsem zakrytý airbagy. Martin ale auto prohledal a všiml si mě,“ vzpomíná Stanislav, řidič zaklíněný v autě, které začínalo hořet.

Zatímco se v autě objevily první plameny, Martin se snažil vyprostit zaklíněného muže zpoza volantu. „Řidič měl rozbitou hlavu a byl dezorientovaný. Musel jsem mu rozepnout pás a odsunout sedačku a opatrně ho vytáhnout ven,“ popisuje Gentleman. „Auto začalo během minuty hořet,“ dodává. To už kolem nehody zastavovala další auta a pomoc byla na cestě.

Za pomoci dalších mužů pak vytáhli ještě zraněného řidiče z druhého auta. Ten měl těžká zranění, kvůli kterým byl převezen do nemocnice vrtulníkem. „Mám školení z první pomoci, což se hodilo. Doktoři byli perfektní, na místě byli rychle a postarali se i o děti, které byly v šoku,“ dodává skromně nový Gentleman. „Strach tam v ten moment pochopitelně je, ale ten pocit někomu zachránit život, je úžasný, byl jsem ten den nejšťastnější člověk na světě,“ uzavírá.

Právě řidič zachráněný z hořícího auta, Stanislav, který jel ten den na návštěvu k otci se svými dvěma syny a neteří, nominoval letos na podzim Martina na titul Gentleman silnic. „Rád bych mu alespoň touto cestou poděkoval, nikdy mu nebudu moct vrátit to, co udělal pro mě a mou rodinu,“ říká Stanislav k zaslané nominaci.

Za odvážný a pohotový zásah u dopravní nehody dnes Martinovi udělila Česká pojišťovna společně s Policií ČR titul Gentleman silnic, včetně certifikátu a chytrého mobilního telefonu jako poděkování.

Foto: Policie ČR

logo-ge-cp-negative

© 2024 Generali Česká pojišťovna a. s.

SOUČÁST GENERALI GROUP