Statečná žena získala titul Gentleman silnic za pomoc při nehodě autobusu

Ocenění za odvahu a rychlou pomoc při nehodách na silnicích si v březnu odnesla paní Daniela. Tato 60letá žena nezaváhala při nehodě autobusu MHD a pomohla zraněným spolucestujícím. Je vůbec prvním Gentlemanem silnic z Prahy a zároveň 20. oceněnou ženou. Titul Gentleman silnic uděluje Česká pojišťovna ve spolupráci s Policií ČR už 11 let.

Praha, polovina února letošního roku – kolem poledne naráží autobus městské hromadné dopravy do sloupu veřejného osvětlení. Při nárazu se ve vozidle zraní pět lidí včetně čtyřletého dítěte. Mají pohmožděniny různých částí těla a pro dvě ženy přijíždí rychlá záchranná služba, aby je převezla do nemocnice na oddělení chirurgie. A právě těmto lidem v nastalém zmatku neváhala pomoct nová „Gentlemanka“ českých silnic Daniela.

„Byla to moje úplně první nehoda v životě. Nikdy předtím se mi nic podobného nestalo. Nasedla jsem do autobusu a posadila se na volné sedadlo. To sedadlo bylo naštěstí proti směru jízdy. Po chvíli jsem najednou ucítila prudké zabrzdění a náraz. Lidé padali na zem, všude bylo rozsypané sklo a dveře u řidiče byly úplně zdevastované. Autobus totiž narazil do sloupu veřejného osvětlení,“ popisuje nehodu Daniela.

Cestující většinou utrpěli lehčí zranění. Těm, kteří měli vážnější poranění, pomáhala právě jubilejní 20. žena z prozatimních 113 Gentlemanů silnic.

„V tom autobusu byla maminka s malým chlapečkem a s kočárkem. Chlapeček měl po nárazu rozbitou hlavu a maminka krvácela. Pomohla jsem jim dostat se ven. Potom jsem šla k silnici a začala zastavovat projíždějící auta, aby nám pomohla. Vůbec jsem si v tu chvíli nemohla vzpomenout na telefonní číslo záchranné služby, ale řidiči, kteří zastavili, přivolali pomoc,“ vzpomíná Daniela.

Česká pojišťovna uděluje toto ocenění ve spolupráci s Policií ČR již od roku 2004 a nyní vůbec poprvé míří titul Gentleman silnic do Prahy. „Museli při nás stát všichni andělé. Hned za lampou, do které jsme narazili, totiž stál obrovský billboard. Kdybychom narazili do něj, všechno by dopadlo asi mnohem hůř. Z ocenění mám velkou radost a nezasloužím si ho jen já, ale všichni lidé, kteří nám u nehody pomáhali,“ dodává Daniela.

Foto: Policie ČR

Kontaktujte nás
logo-ge-cp-negative

© 2024 Generali Česká pojišťovna a. s.

SOUČÁST GENERALI GROUP