V Plzni byla za svoji statečnost oceněna žena z Domažlicka

Čtyřčlenná posádka uvězněná v převráceném a doutnajícím automobilu – to byla kulisa, u níž se shodou okolností ocitla Martina. Za její obětavou pomoc a záchranu nejen dvou dospělých, ale také dvou dětí zaslouženě převzala v západočeské metropoli titul Gentleman silnic.

Jen shodou náhod se letos v létě v ranních hodinách ocitla Martina se svými dvěma dcerami na místě dopravní nehody. Chtěly navštívit tetu, ale zabloudily a trochu si proto zajely. Když se potom dostaly na správnou cestu, zařadily se za Škodu Fabia, která však náhle začala kličkovat. Bylo patrné, že řidička této fabie nemá řízení zcela pod kontrolou, což se potvrdilo v okamžiku, kdy vůz začal najíždět do pravého příkopu. „Věděla jsem, že už je zle, jakmile auto začalo šněrovat silnici zleva doprava. Ihned jsem řekla dceři, ať volá záchranku nebo policii, ta chvíli nechápala, ale vzápětí jí došla vážnost situace,“ vysvětluje detaily Martina.

Vozidlo, ze kterého se ozýval dětský pláč, zůstalo převrácené v příkopu a začalo se z něj kouřit. Odvážná matka dvou dcer přispěchala na místo nehody jako první. Ostatní auta prostě jen projížděla kolem. „Když už někdo zastavil, tak jen proto, aby si nehodu vyfotil na mobil a zase jel dál. Volala jsem a gestikulovala na projíždějící. Jednak proto, že jsem potřebovala pomoct se zkřivenými a zaseknutými dveřmi, ale také kvůli tomu, že jsem nevěděla, kam navést policii a záchranku, to místo jsem totiž vůbec neznala,“ líčí dramatické momenty statečná žena.

Z havarovaného automobilu se Martina snažila vyprosit především dvě malé děti, které byly ve velkém šoku. S pomocí muže, který zastavil a sdělil jim polohu místa, se jí podařilo konečně dostat do vozu. Následně pak společně vytáhli také řidičku v bezvědomí. Ta se ale díky péči Martiny naštěstí brzy probrala.

Dvě ženy a dvě děti z havarované fabie byli po příjezdu záchranářů převezeni k ošetření do nemocnice, nehoda se však nakonec naštěstí obešla bez vážnějšího zranění. „Hasiči mi říkali, že je velké štěstí, že jsou všichni ještě relativně v pořádku, protože řidička měla tím silným nárazem dokonce zlomené sedadlo,“ uzavírá nově vyznamenaná držitelka titulu Gentleman silnic.

Foto: Policie ČR

logo-ge-cp-negative

© 2024 Generali Česká pojišťovna a. s.

SOUČÁST GENERALI GROUP