Aktuality

V projektu Gentleman silnic se stále něco děje. Podívejte se, za co jsme v poslední době předali ocenění odvážným ženám i mužům.

Muži zachránili řidiče z hořícího automobilu. Získali ocenění Gentleman silnic

V listopadu minulého roku na dálnici D35 vzplanul z důvodu technické závady osobní automobil.
Ve vozidle zůstal řidič, který se vlivem šoku nebyl schopný sám dostat ven. Ostatní řidiči požár bez povšimnutí míjeli. Naštěstí kolem projížděli Josef Faltýnek a Jaroslav Hetmánek, kteří neváhali a vydali se muži na pomoc. Společnými silami ho z hořícího automobilu vytáhli ven a poskytli mu nezbytnou první pomoc. Za tento pohotový zásah byli nyní oceněni titulem Gentleman silnic.

Přečíst celý příspěvek

Dívky cestou do školy zachránily život sražené motocyklistce. Získaly ocenění Gentleman silnic

V Prostějově se začátkem letošního školního roku stala děsivě vypadající nehoda. Pětasedmdesátiletý řidič osobního auta přehlédl při odbočování ženu na skútru a srazil ji. Motocyklistka zůstala bezvládně ležet na vozovce. Naštěstí mezi svědky nehody byly Michaela Zajíčková (18) a Kateřina Mezuliánková (19), studentky maturitního ročníku střední zdravotnické školy, které nezaváhaly a okamžitě ženě poskytly první pomoc. Za tento pohotový zásah byly nyní oceněny titulem Gentleman silnic.

Přečíst celý příspěvek

Žena zabránila tragédii, když její manžel zkolaboval za volantem. Získala ocenění Gentleman silnic

V Jeseníku došlo začátkem letošního školního roku k velmi nebezpečné situaci. Na policejní tísňovou linku přišlo hlášení o červeném autě, které zezadu najelo do dalšího vozidla a pokračovalo dále v jízdě. Za volantem tohoto automobilu seděl 71letý řidič, který vlivem náhlé srdeční příhody ztratil vědomí. Katastrofálním následkům zabránila jeho manželka, paní Marie Hádková. Převzala z místa spolujezdce řízení a vozidlo zastavila. Za tuto pohotovou reakci byla nyní oceněna titulem Gentleman silnic.

Přečíst celý příspěvek

Vysvobodili řidičku z potápějícího se auta. Za svůj čin získali muži ocenění Gentleman silnic

U Lomnice nad Lužnicí došlo letos v březnu k dopravní nehodě, při které vyjelo osobní vozidlo mimo silnici, převrátilo se a skončilo v rybníku. Uvnitř přitom zůstala 70letá řidička. Naštěstí místem krátce po nehodě projížděl Jan Milaberský, který si potápějícího se automobilu všiml. Na pomoc mu po chvíli přispěchal další kolemjedoucí řidič Michal Kubo. Muži společnými silami přitáhli vozidlo ke břehu, dostali otřesenou řidičku ven a postarali se o ní až do příjezdu záchranných složek. Díky jejich zásahu tak celá situace neskončila tragédií. Nyní za tento čin získali Jan Milaberský a Michal Kubo ocenění Gentleman silnic.

Přečíst celý příspěvek

Brněnsko má Gentlemanky silnic! Matka s dcerou po cestě na přijímačky pohotově zasáhly u vážné nehody  

V obci Olomučany došlo letos v únoru u odbočky na Nový hrad k vážné dopravní nehodě. V ranních hodinách se podél údolí řeky Svitavy na zledovatělém povrchu silnice střetla dvě vozidla. Tou dobou jela místem na přijímací řízení do Brna slečna Kateřina spolu se svou matkou Danou. Obě byly z nadcházejících přijímaček i nepříznivého počasí značně nervózní. Najednou si všimly havarovaných aut. Na místě okamžitě zastavily a bez přemýšlení zajišťovaly situaci až do příjezdu záchranných jednotek. Nyní za svůj čin po zásluze získaly ocenění Gentleman silnic.  

Přečíst celý příspěvek
logo-ge-cp-negative

© 2024 Generali Česká pojišťovna a. s.

SOUČÁST GENERALI GROUP