PŘÍBĚHY OCENĚNÝCH

Za dobu trvání projektu Gentleman silnic jsme ocenili více než sto padesát hrdinů, kteří neváhali a přispěli k záchraně lidského života po vážné dopravní nehodě. Detaily všech příběhů si můžete prohlédnout na této stránce. U každého příběhu uvádíme současně také kraj, v němž k celé události došlo.

Roman a Pavel

Jihomoravský kraj

Zobrazit příběh

Roman a Pavel

V červnu roku 2021 nedaleko obce Mikulčice zachránili Roman a Pavel řidiče i cestující z převráceného autobusu. Ten se ocitl na boku a několik metrů od vozovky poté, co ho smetlo ničivé tornádo. Jedna z cestujících zůstala pod zdemolovaným vozem zaklíněná. Romanovi a Pavlovi se společnými silami podařilo dívku vyprostit a během čekání na příjezd záchranné služby poskytli zraněným potřebnou první pomoc.

David

Středočeský kraj

Zobrazit příběh

David

V předposlední den letních prázdnin roku 2020 zachránil David svou kamarádku z potopeného vozu. Z plně obsazeného auta, jehož řidič nezvládl řízení a sjel ze srázu do řeky Mrliny v Nymburce, vyplavali pouze čtyři z pěti mladých lidí. Na sedadle spolujezdce zůstala zaklíněná mladá dívka v bezvědomí. David neváhal a několikrát se pro svou kamarádku potopil, aby ji nakonec ze zatopeného auta vyprostil.

Josef

Plzeňský kraj

Zobrazit příběh

Josef

Na Plzeňsku v létě roku 2020 Josef, v motoristickém světě známý pod pseudonymem „Pepa Sršeň“, zachránil řidiče sanitky a pacienta uvnitř. Po nezvládnutí řízení na mokré vozovce uvízli ve stráni pod silnicí na nepřehledném místě. Kdyby nebylo Josefových motoristických zkušeností, převrácené sanitky by si ve zpětném zrcátku nevšiml. Bývalý závodník, kaskadér a nyní motocyklový odborník zavolal pomoc a po celou dobu udržoval zaklíněného řidiče při vědomí.

Jan

Jihočeský kraj

Zobrazit příběh

Jan

V létě roku 2020 Jan zachránil život seniorovi, který se svým vozidlem nacouval ve vsi Budíškovice na Jindřichohradecku do místního rybníka. Jan skočil do vody a plaval k potápějícímu se autu. Pod vodou se mu podařilo řidiče vyprostit a vytáhnout na vzduch. Po vysilující cestě vodou a bahnem ke břehu se muže podařilo zachránit.

Hynek

Středočeský kraj

Zobrazit příběh

Hynek

V listopadu 2019 Hynek nadvakrát zachránil život řidiči při autohavárii nedaleko Prahy. Poté, co chtěl upozornit na nabourané a neosvětlené auto pomocí výstražného trojúhelníku, do zraněného muže nabouralo další projíždějící auto. Ani tentokrát Hynek nezaváhal a vážně zraněného muže ošetřil, díky čemuž řidič přežil.

Vlastimil

Karlovarský kraj

Zobrazit příběh

Vlastimil

V lednu 2020 došlo u Herstošic na Karlovarsku k dopravní nehodě, při které jedno vozidlo skončilo převrácené v rybníku. Naštěstí byli na místě dva muži, kteří pohotově přispěchali na pomoc a skočili do vody. Díky jejich obětavé reakci se jim povedlo z auta vysvobodit osmnáctiletou dívku, která v něm zůstala a nemohla sama ven. Jedním z nich byl Vlastimil Zajíček, 199. Gentleman silnic.

Pavel

Karlovarský kraj

Zobrazit příběh

Pavel

V lednu 2020 došlo u Herstošic na Karlovarsku k dopravní nehodě, při které jedno vozidlo skončilo převrácené v rybníku. Naštěstí byli na místě dva muži, kteří pohotově přispěchali na pomoc a skočili do vody. Díky jejich obětavé reakci se jim povedlo z auta vysvobodit osmnáctiletou dívku, která v něm zůstala a nemohla sama ven. Jedním z nich byl Pavel Kott, 198. Gentleman silnic.

Zdeněk

Ústecký kraj

Zobrazit příběh

Zdeněk

Zdeněk Máša si v listopadu 2019 všiml na dálnici D8 u Lovosic riskantního způsobu jízdy jiného řidiče kamionu. Přes půl hodiny muže za volantem maďarského kamionu sledoval, varoval ostatní řidiče a snažil se zabránit neštěstí. Drama ukončila až přivolaná policejní hlídka, která maďarskému řidiči naměřila dvě promile alkoholu. Svým činem Zdeněk Máša pravděpodobně zabránil velké tragédii a zasloužil si tak 197. titul Gentleman silnic.

Přejít na stránku: 1 2 3 4 5 6 7 8 9