Příběhy oceněných

Seznamte se se všemi Gentlemany silnic. Každý příběh oceněných hrdinek a hrdinů je důkazem toho, že všímavost, pohotovost a vůle pomoct mohou zabránit tragédii.

Josef F. a Jaroslav H.

Olomoucký kraj

V listopadu roku 2023 zachránili Josef a Jaroslav muže, jehož vozilo vlivem technické závady začalo hořet. Starší řidič se kvůli šoku nebyl schopný sám dostat ven. Josef s Jaroslavem ho naštěstí společnými silami z hořícího automobilu vytáhli, poskytli mu první pomoc a pokusili se požár uhasit.

Michaela Z. a Kateřina M.

Olomoucký kraj

V září roku 2023 zachránily Kateřina a Michaela život sražené motocyklistce, která po nehodě zůstala v bezvědomí ležet na vozovce. Dívky okamžitě přispěchaly na pomoc a když viděly, že žena nedýchá, zahájily srdeční masáž. Díky jejich zásahu znovu získala vědomí. Následně vážně zraněnou ženu uklidňovaly a pečovaly o ní až do příjezdu záchranné služby.

Marie H.

Olomoucký kraj

V září 2023 přišlo na policejní tísňovou linku hlášení o automobilu, který zezadu najel do dalšího vozidla a pokračoval dále v jízdě. Za volantem tohoto automobilu seděl 71letý řidič, který vlivem náhlé srdeční příhody ztratil vědomí. Katastrofálním následkům zabránila Marie, jeho manželka. Převzala z místa spolujezdce řízení a vozidlo vypnutím motoru a zatažením ruční brzdy zastavila.

Jan M. a Michal K.

Jihočeský kraj

V březnu roku 2023 zachránili Jan s Michalem 70letou řidičku, jejíž vozidlo vyjelo mimo silnici, převrátilo se a skončilo v rybníku. Muži projížděli kolem krátce po nehodě a když si všimli potápějícího se automobilu, okamžitě přispěchali na pomoc. Společnými silami přitáhli vozidlo ke břehu, dostali otřesenou řidičku ven a postarali se o ní až do příjezdu záchranných složek.

Dana R. a Kateřina R.

Jihomoravský kraj

Na začátku února 2023 se jednoho mrazivého rána vydala slečna Kateřina za doprovodu své matky Dany do Brna na přijímací zkoušky. Po cestě si najednou všimly vážné dopravní nehody dvou vozidel. Neváhaly a pohotově zajistily místo nehody, přičemž pomáhaly zraněným až do příjezdu záchranných jednotek. I díky jejich zásahu vyvázli účastníci dopravní nehody bez vážnějších následků.

Matyáš D.

Plzeňský kraj

V prosinci roku 2022 cestoval Matyáš spolu s dalšími cestujícími autobusem, když si všiml, že řidič kvůli zdravotní indispozici vozidlo neovládá. Přispěchal k němu a snažil se mu sundat nohu z plynu, ale neúspěšně. Po srážce s osobním automobilem a nárazu do sloupu se vozidlo rozjelo dozadu. Matyáš zareagoval ukázkově a strhl řidičův volant do strany tak, aby autobus vyjel mimo vozovku. Díky jeho zásahu vyvázli všichni cestující i svědci nehody bez vážného zranění.

Robin K.

Jihomoravský kraj

V lednu 2023 došlo na dálnici D52 ke kuriózní a zároveň velmi nebezpečné situaci. Hned několik řidičů vyděsil devětaosmdesátiletý muž, který jel vysokou rychlostí v protisměru. Robin se při souběžné jízdě ve správném jízdním pruhu snažil všemi prostředky chybujícího řidiče upozornit a současně varovat ostatní řidiče z opačného směru. Po celou dobu navíc komunikoval s operačním střediskem.

Josef Š.

Ústecký kraj

V září roku 2022 pomohl Josef ženě, která nezvládla ostrou zatáčku a sjela se svým automobilem z příkré stráně do Tiché Orlice. Josef si jejího nebezpečného manévru všiml ve zpětném zrcátku, otočil své vozidlo a vrátil se. Přivolal profesionální pomoc a až do jejího příjezdu u otřesené ženy, která byla kvůli zkrouceným plechům uvězněná uvnitř svého automobilu, zůstal a uklidňoval ji.

Petr F. a Petr F.

Jihočeský kraj

V prosinci roku 2022 nedaleko obce Vimperk zachránili Petr a Petr život mladému řidiči, který dostal smyk a sjel mimo vozovku, kde čelně narazil do stromu. Když si díky neobvyklým sněhovým stopám všimli nabouraného vozidla, přivolali záchranáře a poskytli zraněnému potřebnou první pomoc.

logo-ge-cp-negative

© 2024 Generali Česká pojišťovna a. s.

SOUČÁST GENERALI GROUP