Příběhy oceněných

Seznamte se se všemi Gentlemany silnic. Každý příběh oceněných hrdinek a hrdinů je důkazem toho, že všímavost, pohotovost a vůle pomoct mohou zabránit tragédii.

Filtry

3 nalezeno gentlemani silnic

Vyhledávání

Radomír F.

Olomoucký kraj

Za dopravní nehodou z úterý 24. srpna 2010 stála sice krátká, ale velmi agresívní jízda 20letého mladíka z Javorníku. Kolem čtvrté hodiny odpolední usedl za volant, přestože nebyl držitelem řidičského oprávnění a nikdy žádný automobil neřídil. Po nastartování najel s vozidlem do středu vozovky, kde se ale dlouho nezdržel. Udělal kličku a narazil do svodidel, od kterých se odrazil přímo do cesty 49letému cyklistovi z České Vsi. Mladík cyklistu srazil, pokračoval ještě asi 10 metrů v jízdě a svou pouť ukončil nárazem do domu.

Klára L. a Jiří H.

Ústecký kraj

Řidič bez řidičského průkazu porazil dva chodce a z místa nehody ujel. Tehdy osmnáctiletý mladík a šestnáctiletá dívka zůstali těžce zranění ležet v příkopu. Dívka byla v bezvědomí a obličej měla celý od krve, chlapec byl v šoku a stěžoval si na palčivou bolest v pravé noze a kyčli. Bez rychlé reakce Kláry a Jiřího by zranění nehodu nepřežili.

Marek B. a Michal L.

Kraj Vysočina

Prudký náraz do kamionu a následný požár – to vše se v rychlém sledu odehrálo o půlnoci 21. října 2010 na dálnici D1 ve směru z Brna na Vyškov. Automobil tam ve velké rychlosti narazil do pomalu jedoucího kamionu v připojovacím pruhu. Osobní vůz ihned začal hořet a jeho šofér v něm zůstal zaklíněný. Na pomoc mu ihned přispěchal řidič nabouraného kamionu Marek, stejně jako jeho kolega Michal, který vše viděl z kabiny svého tahače.

logo-ge-cp-negative

© 2024 Generali Česká pojišťovna a. s.

SOUČÁST GENERALI GROUP