Příběhy oceněných

Seznamte se se všemi Gentlemany silnic. Každý příběh oceněných hrdinek a hrdinů je důkazem toho, že všímavost, pohotovost a vůle pomoct mohou zabránit tragédii.

Filtry

3 nalezeno gentlemani silnic

Vyhledávání

Jitka H. a Karel D.

Středočeský kraj

V červnu 2011 neváhali vyprostit z havarované škodovky pětasedmdesátiletého řidiče, jehož auto po nárazu do stromu proměnil oheň během několika minut v hořící past. Podle odborníků, kteří u nehody asistovali, se Jitka i Karel zachovali mimořádně odvážně a bez jejich pomoci by řidič v troskách auta uhořel. Ani jeden ze zachránců přitom ani na okamžik nepomyslel na ohrožení vlastního života.

Lenka K. a Jan K.

Jihomoravský kraj

Rodinný cyklistický výlet manželů a jejich ratolestí se během několika okamžiků proměnil v boj o záchranu života řidiče malotraktoru. Řidič po sérii pokusů o vyrovnání směru zůstal v příkopu zaklíněný pod vahou tohoto stroje. Manželé projíždějící kolem na kole pohotově běželi do lesa pro dřevorubce, s jejichž pomocí stroj nadzvedli a muže se podařilo ošetřit. Zachránci traktor drželi až do příjezdu záchranné služby.

Radim Z.

Moravskoslezský kraj

Nehoda, u níž lidský život zachránil Radim, se stala v úterý 23. března 2010 před desátou hodinou večerní. Bezohledný řidič osobního vozidla Škoda Felicia tehdy srazil dvacetiletého in-line bruslaře, který v důsledku střetu a následného pádu na vozovku utrpěl těžká poranění vyžadující tříměsíční léčení. Řidič Felicie z místa nehody ujel, aniž by zraněnému poskytl potřebnou pomoc. Naštěstí byl však v té době doma ostravský kriminalista Radim, jenž skrze otevřené okno svého bytu uslyšel hluk a na ulici uviděl ležet zraněného mladíka.

logo-ge-cp-negative

© 2024 Generali Česká pojišťovna a. s.

SOUČÁST GENERALI GROUP