Příběhy oceněných

Seznamte se se všemi Gentlemany silnic. Každý příběh oceněných hrdinek a hrdinů je důkazem toho, že všímavost, pohotovost a vůle pomoct mohou zabránit tragédii.

Tomáš R.

Olomoucký kraj

Zachránil život ženě, která 21. listopadu 2012 sjela se svým autem do rybníka. Oceněný zastavil své auto na hrázi, a zatímco jeho spolujezdec zavolal tísňovou linku 112, vydal se na pomoc tonoucí posádce. Pro řidičku bez váhání skočil do vody, vytáhl ji z vozu, poskytl jí suché oblečení a pečoval o ni, dokud na místo nehody nedorazila záchranná služba.

Irena D., Roman Č. a Jiří K.

Kraj Vysočina

Ve večerních hodinách dne 25. července 2012 mladý řidič nezvládl pravotočivou zatáčku, bočně narazil do vzrostlého stromu a zřítil se do rybníka Roštejn. Zraněná posádka – dva mladíci a tři děvčata – bojovala o život, když pro ni neohroženě do vody skočili tři Gentlemani. Podařilo se jim zaklíněnou posádku z potápějícího vozu vytáhnout a zachránit jí život.

Lucie Č. a Jaroslav Č.

Kraj Vysočina

Na nechráněném železničním přejezdu došlo začátkem března 2012 k dopravní nehodě, kdy řidič osobního automobilu nerespektoval výstražné znamení a vjel přímo pod vlak. Auto bylo odmrštěno na přilehlé zabezpečovací zařízení a z nádrží vlaku začala vytékat nafta. Dvojice zachránců – strojvedoucí Jaroslav a vlakvedoucí Lucie – poskytla rychle první pomoc zraněnému řidiči.

Petr B., Martin K. a Jan Š.

Královéhradecký kraj

Na Velikonoční pondělí přispěli mladíci ve věku 17 až 19 let k záchraně mladého motocyklisty, který v pravotočivé zatáčce nezvládl svůj motocykl a vjel do protisměru. Nejdříve následoval boční náraz do osobního automobilu a poté i další, tentokrát čelní střet s protijedoucím autem. Za posledním vozidlem však ze Staré Paky směrem do Nové jeli s odstupem na svých motocyklech také tři Gentlemani. Ti zraněnému poskytli první pomoc a masáž srdce. Řidič motorky přežil jen díky nim.

Tomáš M.

Středočeský kraj

Osmnáctiletý student poděbradského gymnázia po cestě ze školy prokázal odvahu a pomohl zraněné posádce osobního automobilu, který se na obávané křižovatce u obce Pátek střetl s linkovým autobusem, ve kterém chlapec seděl. Po prvotním několikavteřinovém šoku a následném zjištění, že v autobuse se naštěstí nikomu nic vážného nestalo, vyběhl mladý muž ven a bez váhání zamířil přímo k osobnímu autu. Pohotově vytáhl z auta těžce zraněného řidiče i jeho spolujezdce. Až do příjezdu záchranné služby o ně pečoval.

Ondřej H., Miroslav H. a Hana H.

Jihomoravský kraj

V listopadu 2011 prokázala rodina z Loun na Hodonínsku velkou odvahu a neváhala pomoci s vyproštěním řidiče soupravy cisterny, které po převrácení začala hořet kabina. Řidič zůstal zaklíněný ve vozidle a nemohl se vlastními silami dostat ven. Rodina osvobodila z kabiny hořícího kamionu jednadvacetiletého mladíka hasicím přístrojem, kterým rozbila přední sklo. Mladík díky nim vyvázl jen s lehkým zraněním.

logo-ge-cp-negative

© 2024 Generali Česká pojišťovna a. s.

SOUČÁST GENERALI GROUP