Příběhy oceněných

Seznamte se se všemi Gentlemany silnic. Každý příběh oceněných hrdinek a hrdinů je důkazem toho, že všímavost, pohotovost a vůle pomoct mohou zabránit tragédii.

Filtry

4 nalezeno gentlemani silnic

Vyhledávání

Zdeněk M.

Jihomoravský kraj

V důsledku dopravní nehody se ocitla mladá dívka v místní říčce a ztratila vědomí. Byla katapultována z vozu, který narazil do svodidel. Na pomoc jí přispěchal Zdeněk, policista – v té době mimo službu – který urychleně skočil do vody, aby vytáhl zraněnou ženu ven a ihned začal s oživovacími pokusy. Zraněná za malou chvíli nabyla vědomí a policista ji udržoval ve stabilizované poloze až do chvíle, kdy přijela záchranná služba, která ji převzala do své péče.

Veronika S. a Ondřej H.

Středočeský kraj

Čtyřčlenná posádka cestující v osobním voze se čelně střetla s tahačem, který, vyjel do protisměru. Nejvážněji se nehoda podepsala na mladém chlapci, který ležel na místě nehody naprosto bezvládně, bez dechu a tepu. Život mu zachránili dva Gentlemani z Nymburska, kteří společnými silami vyprostili mladého chlapce ze zaklínění, a do příjezdu záchranné služby se jim podařilo u hocha obnovit všechny životní funkce.

Jiří R. a Jan B.

Liberecký kraj

Na začátku roku 2013 poskytli společně pomoc řidiči osobního vozidla, který uvízl po havárii ve zdeformovaném autě. To bylo obráceno střechou k zemi a zčásti ponořeno v potoce. Jediný možný způsob, jak se dostat dovnitř k připoutanému řidiči, bylo skrz rozbité okno od kufru. Bez sebemenšího zaváhání vytáhli zraněného zadními dveřmi ven. Díky jejich včasnému zásahu zachránili Gentlemani silnic muže od utonutí.

Lukáš V., Jiří N. a Petr U.

Pardubický kraj

Kolemjedoucí řidiči pomohli zachránit zraněnou matku i její malou holčičku při dopravní nehodě, která se odehrála na úseku silnice mezi obcemi Přibylov a Podlažice na Chrudimsku. Řidička zřejmě nepřizpůsobila adekvátně situaci rychlost jízdy svého auta, které po nárazu do stromu začalo prudce hořet. Kvůli zlomeninám obou dolních končetin zůstala matka zaklíněná v kabině a ven se jí podařilo dostat jen s pomocí trojice oceněných. Díky jejich včasnému zásahu a rychlému jednání se přítomnou ženu i její dceru podařilo zachránit.

logo-ge-cp-negative

© 2024 Generali Česká pojišťovna a. s.

SOUČÁST GENERALI GROUP