Dalším Gentlemanem českých silnic se stává Jaroslav z Opavy. Dnes si převzal titul, který Česká pojišťovna ve spolupráci s Policií ČR uděluje už jedenáct let. Žena se svým vozidlem narazila do svodidel a hromady štěrku, až se auto vymrštilo a ve vzduchu přetočilo na střechu, na kterou posléze dopadlo. Díky rychle přivolané pomoci se ke zraněným zdravotníci dostali během deseti minut.

Berounsko, začátek září letošního roku – zhruba hodinu před půlnocí naráží automobil značky Hyundai i30 do svodidel a podél nich pak jede dál až do místa, kde zrovna probíhá rekonstrukce mostu. Zde naráží do hromady štěrku, což automobil vystřelí do vzduchu a přetočí ho na střechu.

Havárie se stala na 28. kilometru dálnice D5 ve směru na Plzeň. Zaklíněná řidička vezla v autě i své dva syny ve věku 6 a 16 let.
Ve stejnou dobu projížděl úsek dálnice se svým kamionem Jaroslav.

„Stál jsem na dálnici v koloně a najednou jsem uviděl, jak přede mnou vyletělo auto do vzduchu. Hned jsem s kamionem zastavil a zavolal 158. Zastavili i další kamioňáci a společně jsme se k tomu autu běželi podívat. Z něho jsme vytáhli malého chlapečka. Chtěli jsme vytáhnout ještě toho staršího, ale ten měl zlomenou ruku, která ho hrozně bolela, tak nechtěl z auta vylézt. Než přijela záchranka, snažili jsme se na řidičku mluvit, abychom ji uklidnili“ popisuje nehodu Jaroslav.

Ačkoliv kolem havárie projížděla spousta aut, na pomoc zastavily jen kamiony. „Lidi dneska strašně spěchají a nepomáhají si. Ale když
si navzájem nepomůžeme, tak to tady můžeme rovnou zabalit,“ říká o situaci nový Gentleman silnic. Podle něj u nehod zastavuje méně osobních aut, protože z nich nejde tolik vidět, co se děje kolem. Například auto zapadlé do srázu u cesty je z kabiny vysokého kamionu lépe vidět, řidič osobního automobilu však projede kolem a ničeho si nevšimne.

Jaroslav za svůj život pomáhal u více havárií, nejen u té berounské. „Viděl jsem už spoustu dopravních nehod. Jednou mi například skočila paní pod kamion. Tehdy jsem v jedné ruce držel telefon, kde mi zdravotnice radila, co mám dělat. Žádný řidič tehdy nezastavil, aby mi pomohl. Vzpomínám si také na ošklivou nehodu, která se stala asi před 6 lety na Silvestra. Během chvilky tehdy napadl sníh. Jedno auto dostalo smyk a nabouralo. Zemřely tam dvě děti,“ vzpomíná na své smutné zážitky.