Policista mimo službu zachraňoval životy u nehody

114. Gentlemanem silnic se stal policista Kamil. Přesto, že zrovna nebyl ve službě, pomohl tříčlenné rodině při dopravní nehodě. Neváhal, pustil se do ošetřování zraněných a koordinoval přihlížející v místě nehody.

Koncem března letošního roku došlo na křižovatce mezi obcemi Labuť a Mchov na Tachovsku k dopravní nehodě. Řidič osobního vozidla nedal přednost v jízdě automobilu na hlavní silnici a došlo ke střetu. Ve druhém vozidle jela tříčlenná rodina – matka, otec a čtyřletá dcera. Jejich auto skončilo mimo vozovku.

Záhy po incidentu zastavil u nehody policista Kamil. Zrovna nebyl ve službě, ale jel touto cestou na nákup. Okamžitě zkontroloval zdravotní stav všech účastníků a začal s první pomocí nejprve tam, kde to bylo nezbytné.

„Nejhůře na tom byla matka, která v nárazu rozbila čelní sklo. Ona ani její dcera nebyly na zadní sedačce připoutané. Dívenka jen zázrakem vyvázla s lehčími poraněními,“ popisuje událost Kamil, který zajistil první pomoc, přivolal rychlou záchrannou službu a policii.

V ošetřování pokračoval až do příjezdu rychlé záchranné služby. „Žena měla několik tržných ran a krvácela, později jsem se od kolegů dozvěděl, že měla také zlomené čtyři obratle. První pomoc jsem poskytoval poprvé a jsem rád, že to takhle dopadlo,“ popisuje svou zkušenost policista.

Jeho pomoc na místě nehody ocenila i přihlížející, paní Hana, která v reakci na svůj zážitek napsala poděkování nadřízeným policisty. O Kamilu mimo jiné napsala: „Svým profesionálním přístupem organizoval činnost přihlížejících lidí na místě nehody a díky jeho zkušenostem nedošlo ke zhoršení zdravotního stavu zraněných. Neváhal si, na rozdíl od ostatních přihlížejících, ušpinit oděv, ruce a poškodit autolékárničku svého vozu. Jsem velice ráda, že i v dnešní době jsou na světě lidé, kteří dokáží pomoci v pravou dobu a nehledí na své pohodlí.“

Foto: Policie ČR

logo-ge-cp-negative

© 2024 Generali Česká pojišťovna a. s.

SOUČÁST GENERALI GROUP