Staří známí se nečekaně střetli při dopravní nehodě. Bohužel čelně.

Ocenění za odvahu a rychlou pomoc při vážné dopravní nehodě si v červnu odnáší Miloslav, který se tak stal již 115. Gentlemanem silnic. Neváhal poskytnout okamžitou první pomoc, a zachránil tak lidský život. Vzhledem k rozsahu zranění řidiče šlo totiž u této nehody doslova o sekundy.

Koncem května loňského roku došlo na silnici mezi obcí Hrádek a Sušice k závažné dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Řidič malého Peugeotu 205 vjel v zatáčce do protisměru, kde se čelně střetl s Citroenem Berlingo, který řídil Miloslav.

„V první chvíli jsem dostal ukrutnej vztek. Jen před pár dny jsem do svého auta investoval nemalou částku a on mi ho takhle nesmyslně nabourá,“ vzpomíná Miloslav. Vztek ho ale rychle přešel, když viděl, v jakém stavu je řidič v menším a výrazně pomačkanějším vozidle.

„Ležel na volantu a chrčel. Dveře jsem musel vytrhnout. Jakmile jsem je uvolnil, začal se sesouvat na vozovku,“ vzpomíná na událost. Na místo záhy dorazil i Miloslavův kolega, který jel autem za ním. Ten dostal okamžitě instrukci zavolat záchranku.

Miloslav zatím položil řidiče na vozovku. „Nohy měl zaklíněné v autě, ale trup jsem mu položil rovně na vozovku. V tu chvíli přestal chrčet a ztratil vědomí. Oči se mu zakalily a já věděl, že je zle,“ popisuje situaci po nehodě čerstvý Gentleman silnic.

„Řidič nikde otevřeně nekrvácel, ale čelist měl přeraženou a hrudník úplně propadlý, jak v okamžiku srážky narazil do volantu. Měl zlomená snad všechna žebra. Obával jsem se masáže srdce, abych mu žebra nevrazil do plic,“ vysvětluje Miloslav. Nakonec ale masáž provedl a zraněný řidič se nadechl a znovu nabyl vědomí. „Jakmile se probral, hned mě chytil pevně za ruku. To už byla v dálce slyšet sanitka. Kolega ještě přeřízl bezpečnostní pás. Z auta už ho ale vyprošťovali záchranáři a hasiči. Nohu měl opravdu zle pochroumanou,“ dodává oceněný Gentleman.

Foto: Policie ČR

logo-ge-cp-negative

© 2024 Generali Česká pojišťovna a. s.

SOUČÁST GENERALI GROUP