Příběhy oceněných

Seznamte se se všemi Gentlemany silnic. Každý příběh oceněných hrdinek a hrdinů je důkazem toho, že všímavost, pohotovost a vůle pomoct mohou zabránit tragédii.

Lukáš H.

Jihomoravský kraj

Lukáš se v červnu tohoto roku naskytl u dopravní nehody u města Pohořelice na jižní Moravě. Řidič stříbrné Audi A3 tu vážně zranil dva muže, kteří v té době lepili plakáty na reklamní poutače. Tento osobní automobil přimáčkl osmapadesátiletého muže na dodávku a amputoval mu obě dolní končetiny. Také druhý zaměstnanec byl zraněn poté, co ho náraz dvou automobilů odhodil do příkopu a v důsledku toho utrpěl několik zlomenin. Díky pohotovému zásahu Lukáše a jeho kvalitním znalostem první pomoci, oba muži tuto nehodu přežili.

Jaroslav K.

Královéhradecký kraj

Jaroslav pomohl posádce tří mužů u dopravní nehody u obce Kněžnice. I přes zdeformované dveře se mu podařilo dostat do havarovaného vozidla a muže vyprosit. Následně se zaměřil na další vůz, ve kterém byla zaklíněná řidička. Když se ženu snažil dostat ven, uviděl ve voze malý oheň, v té chvíli šlo o minuty. Díky pohotovosti a organizačním schopnostem Gentlemana byla řidička zachráněna.

Martina A.

Plzeňský kraj

Prvním chodským Gentlemanem silnic se stala Martina, když pomohla čtyřčlenné posádce havarovaného automobilu. Vozidlo zůstalo převrácené v příkopu a řidička, spolujezdkyně a dvě malé děti zůstaly uvězněny uvnitř. Díky Martině se je podařilo vyprostit z vozu a převézt do nemocnice. Statečná žena o cenění převzala 3. 9. 2014.

Jakub S.

Jihomoravský kraj

Osmadvacetiletý policista mimo službu zachránil dva mladé životy – teprve šestnáctileté dívky a devatenáctiletého mladíka – když jim při havárii několika vozidel poskytl první pomoc. Přímo z hořícího auta, u něhož se navíc zablokovaly dveře, vyprostil lehce zraněnou dívku a těžce zraněného řidiče.

Anna H. a Karolína K.

Zlínský kraj

Ocenění převzaly dvě mladé dívky – Anna (11) a Karolína (12), které neváhaly pomoci při dopravní nehodě čtyřletému chlapci, který vyběhl u silnice ze skupinky dětí přímo před projíždějící auto. Nehoda se, i díky jejich přispění, obešla bez vážných následků. Hoch nakonec z nehody vyvázl pouze s lehkým zraněním nohy, které mu ošetřili v Uherskohradišťské nemocnici.

Martin K.

Moravskoslezský kraj

Jednapadesátiletý muž ztratil za jízdy vědomí v důsledku srdeční příhody. Jeho žena, sedící na místě spolujezdce, duchapřítomně zatáhla za ruční brzdu. To ale nezabránilo nárazu vozu do svodidel. Řidič nedýchal a neměl hmatný puls. Martin začal zraněného resuscitovat přímo v autě. Za použití defibrilátoru se mu podařilo muže přivést k vědomí a následně jej udržoval ve stabilizované poloze, dokud na místo nehody nepřijela záchranná služba.

Jiří K., Jana S. a Michal L.

Kraj Vysočina

Na konci února tohoto roku 2014 se střetly osudy tří neznámých lidí při záchraně života dvaadvacetiletého řidiče, který zůstal uvězněn v hořícím autě a nejevil známky života. Řidiče se nakonec podařilo z auta vyprostit přes zadní sedadla a ten pak mohl být transportován do nemocnice v Třebíči.

Martin P.

Moravskoslezský kraj

Zachránil život jednapadesátiletého muže, který vjel nejdříve ve smyku na chodník a poté naboural ve vysoké rychlosti do sloupu veřejného osvětlení. Ztratil vědomí a zůstal zaklíněn ve zdeformovaném autě, ze kterého navíc stoupal dým. Martin neváhal a poskytl zraněnému pomoc přímo uvnitř vozu, dokud nepřijeli hasiči a muže nevyprostili. Zaklonil těžce zraněnému hlavu a vytáhl mu z úst zapadlý jazyk. Díky tomuto zásahu se Gentleman Martin zasloužil o záchranu jeho života.

logo-ge-cp-negative

© 2024 Generali Česká pojišťovna a. s.

SOUČÁST GENERALI GROUP