Taxikář a jeho pasažér zachránili muže z hořícího auta

Ocenění za odvahu a rychlou pomoc při vážné dopravní nehodě si v říjnu odnášejí Jakub a Roman, kteří se tak stali již 118. a 119. Gentlemanem silnic. Taxikář a jeho zákazník neváhali poskytnout okamžitou pomoc, a zachránili tak lidský život.

Dopravní nehoda se odehrála 10. července letošního roku kolem čtvrté hodiny ranní na rovném úseku mezi obcemi Hluk a Dolní Němčí. Mladý řidič Škody Felicia sjel kvůli mikrospánku ze silnice a narazil do stromu.

„Vezl jsem zákazníka ze zábavy domů a u silnice najednou uviděl rozsvícená brzdová světla. Už na první pohled to vypadalo jako čelní náraz do stromu, což se za chvilku také potvrdilo,“ popisuje první okamžiky taxikář Jakub. Dupl na brzdu a spolu se svým spolujezdcem se okamžitě vydali na pomoc.

Pod palubní deskou vozidla ležel ve zkroucené poloze mladý muž. To už hořela kapota vozu. „Nebyl čas na nějaké dlouhé rozmýšlení. Dveře nešly otevřít, tak jsme je vypáčili a bezvládné tělo společnými silami odtáhli dál od vozu. Řidič naštěstí neměl žádná viditelná zranění, dýchal a za chvilku přišel k sobě,“ vzpomíná Roman.

Zraněného muže odvezla sanita do nemocnice v Uherském Hradišti, kde skončil na jednotce intenzivní péče. Oba zachránci se shodují na tom, že svépomocí by se řidič z vozu nedostal. „I po probuzení mu pár minut trvalo, než pochopil, co se stalo. Byl dezorientovaný a v těžkém šoku,“ vysvětluje Roman. Všichni tři muži jsou od té doby v kontaktu. „Byl jsem ho navštívit v nemocnici a po propuštění jsme i s jeho rodiči společně povečeřeli. Stali se z nás kamarádi,“ uzavírá s úsměvem Jakub.

Foto: Policie ČR

Kontaktujte nás
logo-ge-cp-negative

© 2024 Generali Česká pojišťovna a. s.

SOUČÁST GENERALI GROUP