Němečtí policisté v braniborském Oberhavelu chtěli zjistit, kolik lidí pomůže u nahrané, ovšem velice realisticky vypadající dopravní nehody. Očekávali, že zastaví každé druhé vozidlo. Výsledek je však šokoval. Nezastavil téměř nikdo.

Policie se spojila s místní mediální agenturou ku příležitosti národního dne bezpečnosti na silnicích a zinscenovala nehodu, při níž v převráceném vozidle zůstaly dvě zakrvácené dívky. Výsledek byl pro německé sousedy šokující, když u nehody zasáhla pouze jedna z deseti posádek projíždějících automobilů. Automobil mezitím snímalo sedm skrytých kamer.

O kus dál byl připraven policejní vůz, který projíždějící zastavoval a zajímal se, proč řidiči nezastavili. Řada řidičů policii nedokázala vysvětlit, proč na místě nezastavila, přestože si většina z nich dobře uvědomuje, jak důležitá je první pomoc. Řidiči se mimo jiné vymlouvali na nedostatečný čas k zabrzdění, případně by zastavili při nejbližší možné příležitosti.

Každý řidič by si měl uvědomit, že se může v podobné situaci ocitnout on nebo jeho blízcí. Stejně tak si zaslouží pomoc někdo jiný. Neváhejte konat a buďte Gentlemany silnic!

Více na: https://auto.idnes.cz/nemecko-policie-nehoda-test-ridic-prvni-pomoc-fa6-/automoto.aspx?c=A180628_103333_automoto_taj