Příběhy oceněných

Seznamte se se všemi Gentlemany silnic. Každý příběh oceněných hrdinek a hrdinů je důkazem toho, že všímavost, pohotovost a vůle pomoct mohou zabránit tragédii.

Filtry

5 nalezeno gentlemani silnic

Vyhledávání

Jan S.

Jihočeský kraj

V létě roku 2020 Jan zachránil život seniorovi, který se svým vozidlem nacouval ve vsi Budíškovice na Jindřichohradecku do místního rybníka. Jan skočil do vody a plaval k potápějícímu se autu. Pod vodou se mu podařilo řidiče vyprostit a vytáhnout na vzduch. Po vysilující cestě vodou a bahnem ke břehu se muže podařilo zachránit.

Hynek Č.

Středočeský kraj

V listopadu 2019 Hynek nadvakrát zachránil život řidiči při autohavárii nedaleko Prahy. Poté, co chtěl upozornit na nabourané a neosvětlené auto pomocí výstražného trojúhelníku, do zraněného muže nabouralo další projíždějící auto. Ani tentokrát Hynek nezaváhal a vážně zraněného muže ošetřil, díky čemuž řidič přežil.

Vlastimil Z.

Karlovarský kraj

V lednu 2020 došlo u Herstošic na Karlovarsku k dopravní nehodě, při které jedno vozidlo skončilo převrácené v rybníku. Naštěstí byli na místě dva muži, kteří pohotově přispěchali na pomoc a skočili do vody. Díky jejich obětavé reakci se jim povedlo z auta vysvobodit osmnáctiletou dívku, která v něm zůstala a nemohla sama ven. Jedním z nich byl Vlastimil Zajíček, 199. Gentleman silnic.

Pavel K.

Karlovarský kraj

V lednu 2020 došlo u Herstošic na Karlovarsku k dopravní nehodě, při které jedno vozidlo skončilo převrácené v rybníku. Naštěstí byli na místě dva muži, kteří pohotově přispěchali na pomoc a skočili do vody. Díky jejich obětavé reakci se jim povedlo z auta vysvobodit osmnáctiletou dívku, která v něm zůstala a nemohla sama ven. Jedním z nich byl Pavel Kott, 198. Gentleman silnic.

Zdeněk M.

Ústecký kraj

Zdeněk Máša si v listopadu 2019 všiml na dálnici D8 u Lovosic riskantního způsobu jízdy jiného řidiče kamionu. Přes půl hodiny muže za volantem maďarského kamionu sledoval, varoval ostatní řidiče a snažil se zabránit neštěstí. Drama ukončila až přivolaná policejní hlídka, která maďarskému řidiči naměřila dvě promile alkoholu. Svým činem Zdeněk Máša pravděpodobně zabránil velké tragédii a zasloužil si tak 197. titul Gentleman silnic.

logo-ge-cp-negative

© 2024 Generali Česká pojišťovna a. s.

SOUČÁST GENERALI GROUP