Příběhy oceněných

Seznamte se se všemi Gentlemany silnic. Každý příběh oceněných hrdinek a hrdinů je důkazem toho, že všímavost, pohotovost a vůle pomoct mohou zabránit tragédii.

Filtry

6 nalezeno gentlemani silnic

Vyhledávání

Ivan S. a Jana S.

Liberecký kraj

V únoru roku 2022 zadrželi na Českolipsku manželé Ivan a Jana silně opilého řidiče. Začali ho ve svém voze pronásledovat poté, co naboural do veřejného osvětlení a ujel. Jeho nebezpečnou jízdu se však podařilo překazit až na třetí pokus. Když opilec zastavil u lesní pěšiny, využili Ivan a Jana příležitosti, vzali mu klíčky od zapalování a vyčkali na místě do příjezdu policie.

Jitka N.

Jihočeský kraj

V dubnu roku 2021 v Sudoměři zachránila Jitka život cyklistce, která se ošklivě srazila s protijedoucím cyklistou. Žena nehybně ležela na ulici, z úst se jí řinula krev a dusila se. Jitka ji zahlédla z okna svého domu a vyběhla ven, uvolnila jí dýchací cesty a postarala se o ni až do příjezdu záchranářů.

Miroslav S.

Zlínský kraj

V únoru roku 2022 poskytl Miroslav první pomoc muži, který před Baťovou vilou ve Zlíně naboural do sloupu elektrického vedení a přeletěl se svým automobilem přes všechny jízdní pruhy. Zatímco ostatní nehodu pouze objížděli, Miroslav u ní zastavil, zavolal záchrannou službu a postaral se o zraněného řidiče.

Miroslav F.

Jihočeský kraj

V říjnu roku 2021 zachránil Miroslav muže, který sjel u obce Protivín na Písecku se svým automobilem do škarpy. Zatímco ostatní řidiči pokračovali dál v jízdě, Miroslav zastavil u nabouraného vozidla, aby zjistil, co se stalo. Když uvnitř spatřil promodralého muže bez jakýchkoliv známek života, okamžitě zahájil záchrannou akci.

Josef Z.

Jihomoravský kraj

V listopadu roku 2021 Josef sám zadržel silně opilého řidiče. Ten kličkoval ulicemi Brna a svou riskantní jízdou ohrožoval ostatní vozidla i chodce. Josef ho několik kilometrů pronásledoval a u železničního přejezdu jeho vozidlo zablokoval. Následně se za ním vydal, vzal mu klíčky od zapalování a na místě ho držel až do příjezdu policie.

Radek M. a Honza P.

Jihočeský kraj

V září roku 2021 nedaleko obce Mnichov zachránili Radek a Honza seniora z potápějícího se auta. Když spatřili vozidlo v rybníce, okamžitě přivolali pomoc a vrhli se do záchranné akce.Společnými silami vytáhli 71letého podchlazeného řidičez auta na břeh.

logo-ge-cp-negative

© 2024 Generali Česká pojišťovna a. s.

SOUČÁST GENERALI GROUP