Příběhy oceněných

Seznamte se se všemi Gentlemany silnic. Každý příběh oceněných hrdinek a hrdinů je důkazem toho, že všímavost, pohotovost a vůle pomoct mohou zabránit tragédii.

Filtry

4 nalezeno gentlemani silnic

Vyhledávání

Arnošt K.

Praha

V říjnu roku 2021 zachránil Arnošt na pražské Štěrboholské spojce řidiče, který za jízdy zkolaboval. Všiml si podivně odstaveného vozidla a když spatřil za volantem bezvládného muže, okamžitě zavolal záchranku, vytáhl muže ven z auta a zahájil srdeční masáž. Tu prováděl až do příjezdu záchranných složek.

Roman F. a Pavel M.

Jihomoravský kraj

V červnu roku 2021 nedaleko obce Mikulčice zachránili Roman a Pavel řidiče i cestující z převráceného autobusu. Ten se ocitl na boku a několik metrů od vozovky poté, co ho smetlo ničivé tornádo. Jedna z cestujících zůstala pod zdemolovaným vozem zaklíněná. Romanovi a Pavlovi se společnými silami podařilo dívku vyprostit a během čekání na příjezd záchranné služby poskytli zraněným potřebnou první pomoc.

David S.

Středočeský kraj

V předposlední den letních prázdnin roku 2020 zachránil David svou kamarádku z potopeného vozu. Z plně obsazeného auta, jehož řidič nezvládl řízení a sjel ze srázu do řeky Mrliny v Nymburce, vyplavali pouze čtyři z pěti mladých lidí. Na sedadle spolujezdce zůstala zaklíněná mladá dívka v bezvědomí. David neváhal a několikrát se pro svou kamarádku potopil, aby ji nakonec ze zatopeného auta vyprostil.

Josef Š.

Plzeňský kraj

Na Plzeňsku v létě roku 2020 Josef, v motoristickém světě známý pod pseudonymem „Pepa Sršeň“, zachránil řidiče sanitky a pacienta uvnitř. Po nezvládnutí řízení na mokré vozovce uvízli ve stráni pod silnicí na nepřehledném místě. Kdyby nebylo Josefových motoristických zkušeností, převrácené sanitky by si ve zpětném zrcátku nevšiml. Bývalý závodník, kaskadér a nyní motocyklový odborník zavolal pomoc a po celou dobu udržoval zaklíněného řidiče při vědomí.

logo-ge-cp-negative

© 2024 Generali Česká pojišťovna a. s.

SOUČÁST GENERALI GROUP