Příběhy oceněných

Seznamte se se všemi Gentlemany silnic. Každý příběh oceněných hrdinek a hrdinů je důkazem toho, že všímavost, pohotovost a vůle pomoct mohou zabránit tragédii.

Pavla H.

Kraj Vysočina

Při cestě do školy svému kamarádovi, kterému se při řízení auta náhle zastavilo srdce, poskytla nezbytnou první pomoc. Po dramatické dopravní nehodě, kdy se vozidlo otočilo několikrát kolem své osy, Pavla vyprostila spolu s dalšími pasažéry řidiče z auta a zahájila nepřímou masáž srdce. Tím mladému muži zachránila život. Česká pojišťovna ji za to společně s Policií ČR udělila 136. titul Gentleman silnic.

Marie R., Radek R., Radka S. a Vít K.

Kraj Vysočina

Česká pojišťovna a Policie ČR předaly celkem čtyři tituly Gentleman silnic. Na slavnostním předání v Jihlavě získali titul Radka a Vít. Druhou oceněnou dvojicí jsou manželé Marie a Radek z Pardubic. Čtveřice společně zachránila život mladému motorkáři, který se svým strojem havaroval letos v červnu v Třešti u Jihlavy. Bez jejich duchapřítomné a včasné pomoci by muž nehodu nepřežil.

Jan J.

Jihočeský kraj

Česká pojišťovna společně s Policií ČR udělila 131. titul Gentleman silnic studentovi Janovi za pohotový zásah u dopravní nehody, která se stala v červnu tohoto roku. Po nehodě zůstal řidič zaklíněný v automobilu, který začal vzápětí hořet. Jan neváhal, oheň uhasil, a řidiče tak zachránil.

Nikola S.

Středočeský kraj

Dobrovolná hasička a studentka Vyšší odborné zdravotnické školy v Příbrami pomohla výraznou měrou zraněným účastníkům dopravní nehody u Zbirohu. Dva mladí lidé byli po nehodě ve vážném stavu a měli vnitřní zranění. Nikola dokázala rychle a správně posoudit vážnost jejich stavu, který vyžadoval transport do nemocnice helikoptérou, a zasloužila si tak 130. titul Gentlemana silnic a uznání svého okolí i vedení školy, kde studuje.

Zuzana K. a Martin K.

Plzeňský kraj

Česká pojišťovna společně s Policií ČR udělila 128. a 129. titul Gentleman silnic Zuzaně a Martinovi. Manželé neváhali pomoci motorkáři, který havaroval u viaduktu ve Starém Plzenci a zůstal viset uvězněný za vlastní přilbu. Díky jejich včasnému zásahu a obětavému přístupu se dusícího se motocyklistu podařilo včas zachránit a přivolat záchranku.

Vlastimil B. a Petr Ch.

Středočeský kraj

126. a 127. Gentlemanem silnic se stal Vlastimil společně s Petrem. Pohotově zasáhli u tragické dopravní nehody dvou automobilů v klidné části Benešova, kdy cestující s těžkými zraněními zůstali v havarovaném voze v bezvědomí. Jeden muž z dvojčlenné posádky bohužel vážným zraněním podlehl. Druhého se naštěstí podařilo zachránit.

David H.

Ústecký kraj

Česká pojišťovna společně s Policií ČR udělila již 125. titul Gentleman silnic. Za svůj čin si jej odnesl David. Při návratu z práce na silnici 3. třídy z Mikulášovic směr Brtníky se mu za zatáčkou naskytl pohled na děsivě vyhlížející autonehodu. Škoda Felicia ležela převrácená na střeše. David ale zachoval chladnou hlavu a poskytl první pomoc čtyřčlenné posádce havarovaného vozu.

Vladimír B.

Olomoucký kraj

124. titul Gentleman silnic si za odvážný zásah, který zachránil dva lidské životy, odnáší Vladimír. Po vážné dopravní nehodě vyprostil zraněné z vraků automobilů, dostal je do bezpečí a poskytl jim první pomoc. Vzhledem k vážnosti zranění šlo u jedné z cestujících doslova o vteřiny.

Daniel D.

Moravskoslezský kraj

123. Gentlemanem silnic se stal 14 letý Daniel ze Základní školy Jarošova, Havířov-Šumbark. Ten neváhal a při dopravní nehodě dvou osobních automobilů pomohl zraněným přivoláním rychlé záchranné služby i podáním pomocné ruky. Daniela nominovala jeho spolužačka Zdeňka, shodou okolností cestující jednoho z havarovaných vozů.

logo-ge-cp-negative

© 2024 Generali Česká pojišťovna a. s.

SOUČÁST GENERALI GROUP