Příběhy oceněných

Seznamte se se všemi Gentlemany silnic. Každý příběh oceněných hrdinek a hrdinů je důkazem toho, že všímavost, pohotovost a vůle pomoct mohou zabránit tragédii.

Stanislav S. a František N.

Středočeský kraj

Berounsko, konec září 2015 – v dopoledních hodinách jela Škoda Felicia směrem na obec Březová. Na této trase je ostrá levotočivá zatáčka, kterou řidič zřejmě nečekal. Ve vysoké rychlosti najel do zatáčky a rázem se ocitnul mimo vozovku. Ihned po nárazu do betonového mostku automobil začal hořet. Řidič se sám z vozidla nemohl dostat, protože utrpěl četná zranění. Uplynulo pár minut a havarované vozidlo náhle explodovalo. Zraněný řidič už v něm ale naštěstí neseděl, a to jen díky rychlé pomoci a statečnosti dvou mužů, kteří kolem nehody zrovna projížděli.

Jaroslav B.

Moravskoslezský kraj

Havárie se stala v září 2015 na 28. kilometru dálnice D5 ve směru na Plzeň. Řidička vezla v autě i své dva syny ve věku 6 a 16 let. Ve stejnou dobu projížděl úsek dálnice se svým kamionem Jaroslav, který stál na dálnici v koloně a uviděl, jak před ním vyletěl vůz do vzduchu. S kamionem zastavil a zavolal 158. Společně s dalšími řidiči se běželi podívat k převrácenému vozu. Z něho vytáhli malého chlapce. Řidičku a jejího staršího syna museli vyprostit až záchranáři. Než se na místo nehody dostali, snažil se Jaroslav na řidičku, která utrpěla těžký šok, mluvit, […]

Jan R. a Petr D.

Královéhradecký kraj

K nehodě, u které Jan a Petr zasahovali, došlo letos v červenci mezi obcí Vlčice a osadou Hrádeček. Devatenáctiletý řidič sjel s vozidlem Škoda Felicia z dosud nezjištěných příčin vpravo mimo komunikaci a narazil do stromu. V tomto okamžiku se vozidlo samovznítilo i s dvoučlennou posádkou uvnitř. Jako první se k nehodě dostal Jan, který se okamžitě snažil dostat dveřmi do vozu. To ale nebylo z hlediska míry poškození možné, a tak rozbil okno u řidiče. Díky tomu se mu podařilo mladíka vyprostit. V tu dobu, už se k místu nehody blížil také Petr. Společně vytáhli z hořícího vozidla také […]

Petr V.

Pardubický kraj

106. titul Gentlemana silnic převzal v budově České pojišťovny v Pardubicích Petr z Dlouhé Třebové. Policista, v době dopravní nehody mimo službu, neváhal a díky jeho včasné reakci a okamžité pomoci je dnes naživu matka s dítětem, účastníci nejtragičtější dopravní nehody roku 2013 v Pardubickém kraji.

Kateřina S. a Martina Ch.

Ústecký kraj

K nehodě, která vyžadovala okamžitou první pomoc, došlo v dubnu 2015 v ulici Plynárenská v Ústí nad Labem. Po silnici projížděl sedmačtyřicetiletý cyklista, kterému se před areálem zdejší firmy udělalo nevolno, spadl z kola a upadl do bezvědomí. Z kamerových záběrů, které má PCŘ k dispozici, je patrné, že na místě nehody zastavilo vozidlo, jehož řidič pouze odklidil kolo ze silnice, aby mohl pokračovat ve své jízdě. Naštěstí, po ulici zrovna procházela dvě děvčata, Kateřina a Martina, která si ležícího muže všimla. I v takto vypjaté situaci obě dívky zachovaly chladnou hlavu. Nebýt obou statečných zachránkyň, mohl cyklista přijít o […]

Marek H.

Plzeňský kraj

Dvaadvacetiletý řidič Peugeotu 205 při výjezdu z kruhového objezdu nepřizpůsobil rychlost a sjel do silničního příkopu, kde auto narazilo do betonové propusti. Nejhorší zranění však posádce havarovaného vozu nezpůsobil samotný náraz, ale reproduktor, který vyletěl z kufru až do přední části automobilu. Nejhůře na tom byla dívka na místě spolujezdce, ta byla ošklivě zaklíněná pod palubní deskou. Marek musel jednat rychle, vůz už silně doutnal a byla cítit nafta. Za jeho statečný čin byl oceněn titulem Gentlemana silnic.

Jaromír B.

Olomoucký kraj

Dvaadvacetiletému zachránci se podařilo dostat do havarovaného fiatu i s tříštivou zlomeninou prstu a pomoci tak z plamenů jeho řidiči, který nehodu zavinil. Odtáhl ho do bezpečné vzdálenosti, dal do stabilizované polohy a zavolal na linku 158. Policie i se záchranáři dorazili během chvíle a řidič Fiatu Bravo byl posléze s poraněním hlavy převezen do šumperské nemocnice. Za tento čin převzal Jaromír v Šumperku 102. titul Gentlemana silnic.

logo-ge-cp-negative

© 2024 Generali Česká pojišťovna a. s.

SOUČÁST GENERALI GROUP