Příběhy oceněných

Seznamte se se všemi Gentlemany silnic. Každý příběh oceněných hrdinek a hrdinů je důkazem toho, že všímavost, pohotovost a vůle pomoct mohou zabránit tragédii.

Jan R. a Petr D.

Královéhradecký kraj

K nehodě, u které Jan a Petr zasahovali, došlo letos v červenci mezi obcí Vlčice a osadou Hrádeček. Devatenáctiletý řidič sjel s vozidlem Škoda Felicia z dosud nezjištěných příčin vpravo mimo komunikaci a narazil do stromu. V tomto okamžiku se vozidlo samovznítilo i s dvoučlennou posádkou uvnitř. Jako první se k nehodě dostal Jan, který se okamžitě snažil dostat dveřmi do vozu. To ale nebylo z hlediska míry poškození možné, a tak rozbil okno u řidiče. Díky tomu se mu podařilo mladíka vyprostit. V tu dobu, už se k místu nehody blížil také Petr. Společně vytáhli z hořícího vozidla také […]

Jaroslav K.

Královéhradecký kraj

Jaroslav pomohl posádce tří mužů u dopravní nehody u obce Kněžnice. I přes zdeformované dveře se mu podařilo dostat do havarovaného vozidla a muže vyprosit. Následně se zaměřil na další vůz, ve kterém byla zaklíněná řidička. Když se ženu snažil dostat ven, uviděl ve voze malý oheň, v té chvíli šlo o minuty. Díky pohotovosti a organizačním schopnostem Gentlemana byla řidička zachráněna.

Petr B., Martin K. a Jan Š.

Královéhradecký kraj

Na Velikonoční pondělí přispěli mladíci ve věku 17 až 19 let k záchraně mladého motocyklisty, který v pravotočivé zatáčce nezvládl svůj motocykl a vjel do protisměru. Nejdříve následoval boční náraz do osobního automobilu a poté i další, tentokrát čelní střet s protijedoucím autem. Za posledním vozidlem však ze Staré Paky směrem do Nové jeli s odstupem na svých motocyklech také tři Gentlemani. Ti zraněnému poskytli první pomoc a masáž srdce. Řidič motorky přežil jen díky nim.

Petr A.

Královéhradecký kraj

Zachránil život osmadvacetiletého motocyklisty, který těžce havaroval na obchvatu nedaleko Jičína 30. srpna 2007. Bez jeho pomoci by havárii nepřežil.

logo-ge-cp-negative

© 2024 Generali Česká pojišťovna a. s.

SOUČÁST GENERALI GROUP