Příběhy oceněných

Seznamte se se všemi Gentlemany silnic. Každý příběh oceněných hrdinek a hrdinů je důkazem toho, že všímavost, pohotovost a vůle pomoct mohou zabránit tragédii.

Miroslav S.

Zlínský kraj

V únoru roku 2022 poskytl Miroslav první pomoc muži, který před Baťovou vilou ve Zlíně naboural do sloupu elektrického vedení a přeletěl se svým automobilem přes všechny jízdní pruhy. Zatímco ostatní nehodu pouze objížděli, Miroslav u ní zastavil, zavolal záchrannou službu a postaral se o zraněného řidiče.

Jaroslav M. a Svatava M.

Zlínský kraj

V květnu 2019 poskytli manželé Jaroslav a Svatava první pomoc cyklistce, která přišla na silnici za Kroměříží málem o život. Při jízdě na kole ji nečekaně potkala zástava srdce. Zachránila ji pohotová reakce manželů, kteří kolem projížděli autem a mamince dvou dětí poskytli srdeční masáž. Jaroslav a Svatava byli za své statečné jednání ocenění 187. a 188. titulem Gentleman silnic.

Hulínský sportovec

Zlínský kraj

V červnu zachránil čtyřiapadesátiletý muž z Hulína na Kroměřížsku mladého řidiče. Jeho auto narazilo do viaduktu, což zpozoroval právě běžec během svého pravidelného tréninku. Než k havárii dorazil, automobil začal hořet. Zraněného vyprostil a komunikoval s ním až do příjezdu záchranných složek. Stal se z něj tak 148. Gentleman silnic.

Jakub S. a Roman S.

Zlínský kraj

118. a 119. Gentlemanem silnic se stali Jakub a Roman. Taxikář a jeho pasažér neváhali poskytnout okamžitou první pomoc, a zachránili tak lidský život. Havarované vozidlo totiž krátce po nehodě začalo hořet a hrozilo, že bezvládného řidiče pohltí plameny. Mladému řidiči zachránili život a stali se přáteli. Nyní byli oceněni titulem Gentleman silnic.

Anna H. a Karolína K.

Zlínský kraj

Ocenění převzaly dvě mladé dívky – Anna (11) a Karolína (12), které neváhaly pomoci při dopravní nehodě čtyřletému chlapci, který vyběhl u silnice ze skupinky dětí přímo před projíždějící auto. Nehoda se, i díky jejich přispění, obešla bez vážných následků. Hoch nakonec z nehody vyvázl pouze s lehkým zraněním nohy, které mu ošetřili v Uherskohradišťské nemocnici.

Lubomír K.

Zlínský kraj

Certifikát Gentlemana silnic získal za rychlou reakci, při které zachránil život motocyklisty z Prostřední Bečvy na Vsetínsku. Ten vylétl v zatáčce z motorky, narazil do stromků a skončil s vážným zraněním hlavy v potoce. Lubomír ho vytáhl a zavolal pomoc.

logo-ge-cp-negative

© 2024 Generali Česká pojišťovna a. s.

SOUČÁST GENERALI GROUP