Příběhy oceněných

Seznamte se se všemi Gentlemany silnic. Každý příběh oceněných hrdinek a hrdinů je důkazem toho, že všímavost, pohotovost a vůle pomoct mohou zabránit tragédii.

Josef F. a Jaroslav H.

Olomoucký kraj

V listopadu roku 2023 zachránili Josef a Jaroslav muže, jehož vozilo vlivem technické závady začalo hořet. Starší řidič se kvůli šoku nebyl schopný sám dostat ven. Josef s Jaroslavem ho naštěstí společnými silami z hořícího automobilu vytáhli, poskytli mu první pomoc a pokusili se požár uhasit.

Michaela Z. a Kateřina M.

Olomoucký kraj

V září roku 2023 zachránily Kateřina a Michaela život sražené motocyklistce, která po nehodě zůstala v bezvědomí ležet na vozovce. Dívky okamžitě přispěchaly na pomoc a když viděly, že žena nedýchá, zahájily srdeční masáž. Díky jejich zásahu znovu získala vědomí. Následně vážně zraněnou ženu uklidňovaly a pečovaly o ní až do příjezdu záchranné služby.

Marie H.

Olomoucký kraj

V září 2023 přišlo na policejní tísňovou linku hlášení o automobilu, který zezadu najel do dalšího vozidla a pokračoval dále v jízdě. Za volantem tohoto automobilu seděl 71letý řidič, který vlivem náhlé srdeční příhody ztratil vědomí. Katastrofálním následkům zabránila Marie, jeho manželka. Převzala z místa spolujezdce řízení a vozidlo vypnutím motoru a zatažením ruční brzdy zastavila.

Vladimír B.

Olomoucký kraj

124. titul Gentleman silnic si za odvážný zásah, který zachránil dva lidské životy, odnáší Vladimír. Po vážné dopravní nehodě vyprostil zraněné z vraků automobilů, dostal je do bezpečí a poskytl jim první pomoc. Vzhledem k vážnosti zranění šlo u jedné z cestujících doslova o vteřiny.

Jaromír B.

Olomoucký kraj

Dvaadvacetiletému zachránci se podařilo dostat do havarovaného fiatu i s tříštivou zlomeninou prstu a pomoci tak z plamenů jeho řidiči, který nehodu zavinil. Odtáhl ho do bezpečné vzdálenosti, dal do stabilizované polohy a zavolal na linku 158. Policie i se záchranáři dorazili během chvíle a řidič Fiatu Bravo byl posléze s poraněním hlavy převezen do šumperské nemocnice. Za tento čin převzal Jaromír v Šumperku 102. titul Gentlemana silnic.

Tomáš R.

Olomoucký kraj

Zachránil život ženě, která 21. listopadu 2012 sjela se svým autem do rybníka. Oceněný zastavil své auto na hrázi, a zatímco jeho spolujezdec zavolal tísňovou linku 112, vydal se na pomoc tonoucí posádce. Pro řidičku bez váhání skočil do vody, vytáhl ji z vozu, poskytl jí suché oblečení a pečoval o ni, dokud na místo nehody nedorazila záchranná služba.

Radomír F.

Olomoucký kraj

Za dopravní nehodou z úterý 24. srpna 2010 stála sice krátká, ale velmi agresívní jízda 20letého mladíka z Javorníku. Kolem čtvrté hodiny odpolední usedl za volant, přestože nebyl držitelem řidičského oprávnění a nikdy žádný automobil neřídil. Po nastartování najel s vozidlem do středu vozovky, kde se ale dlouho nezdržel. Udělal kličku a narazil do svodidel, od kterých se odrazil přímo do cesty 49letému cyklistovi z České Vsi. Mladík cyklistu srazil, pokračoval ještě asi 10 metrů v jízdě a svou pouť ukončil nárazem do domu.

Štěpán M.

Olomoucký kraj

Mladému Gentlemanovi silnic bylo teprve 12 let, když svou duchapřítomností zachránil život svému otci, se kterým se v září roku 2008 na Šumpersku převrátil traktor a on pod ním zůstal zaklíněný. Syn nepodlehl panice a běžel do dva kilometry vzdálené obce, odkud přivolal pomoc. Bez ní by jeho otec na místě zemřel.

Radomír Š., Tomáš N. a Josef H.

Olomoucký kraj

Trojice policistů z Přerova zachránila život zraněné posádce automobilu, který po havárii skončil na střeše a navíc ještě na vlakové trati. Těžce zraněný řidič ležel vedle auta a uvnitř zůstala uvězněna žena s dítětem. Pánové, bez ohledu na riziko výbuchu vozu, ženu i dítě z auta sami vyprostili, zavolali záchranku a zajistili odstávku železničního provozu.

logo-ge-cp-negative

© 2024 Generali Česká pojišťovna a. s.

SOUČÁST GENERALI GROUP