Příběhy oceněných

Seznamte se se všemi Gentlemany silnic. Každý příběh oceněných hrdinek a hrdinů je důkazem toho, že všímavost, pohotovost a vůle pomoct mohou zabránit tragédii.

Ivan S. a Jana S.

Liberecký kraj

V únoru roku 2022 zadrželi na Českolipsku manželé Ivan a Jana silně opilého řidiče. Začali ho ve svém voze pronásledovat poté, co naboural do veřejného osvětlení a ujel. Jeho nebezpečnou jízdu se však podařilo překazit až na třetí pokus. Když opilec zastavil u lesní pěšiny, využili Ivan a Jana příležitosti, vzali mu klíčky od zapalování a vyčkali na místě do příjezdu policie.

Ivo R.

Liberecký kraj

Ivo zachránil v září 2019 téměř padesát cestujících autobusu z Liberce do Prahy, když převzal jeho řízení za šoféra, který náhle zkolaboval. Ivo seděl v první řadě a na náhlou situaci rychle zareagoval, převzal volant a odvezl autobus bez předchozí zkušenosti s řízením tohoto vozidla do bezpečí. Předešel tak velké silniční katastrofě.

Julius J.

Liberecký kraj

Julius v únoru roku 2019 zasahoval při nehodě, ke které došlo zřejmě bezohlednou jízdou jednoho z řidičů. Ten při neopatrném předjíždění vytlačil z vozovky jiný vůz, až narazil do stromu. Zatímco viník od nehody ujel, Julius zastavil, posádce nabouraného auta poskytl první pomoc a o zraněného spolujezdce se staral až do příjezdu záchranky.

Jiří R. a Jan B.

Liberecký kraj

Na začátku roku 2013 poskytli společně pomoc řidiči osobního vozidla, který uvízl po havárii ve zdeformovaném autě. To bylo obráceno střechou k zemi a zčásti ponořeno v potoce. Jediný možný způsob, jak se dostat dovnitř k připoutanému řidiči, bylo skrz rozbité okno od kufru. Bez sebemenšího zaváhání vytáhli zraněného zadními dveřmi ven. Díky jejich včasnému zásahu zachránili Gentlemani silnic muže od utonutí.

Zdeněk V. a Martina Č.

Liberecký kraj

V listopadu 2008 narazila řidička octavie ve vysoké rychlosti do protihlukové stěny. Žena utrpěla vážné zranění hlavy. Před příjezdem záchranné služby jí pomohli Zdeněk a Martina, kteří také na nebezpečném úseku, pokrytém olejem, řídili dopravu a zabránili tak hromadné nehodě.

Roman S.

Liberecký kraj

Čtrnáctiletý školák objevil v obci Ktová havarovaný vůz. Vozidlo leželo na střeše a v něm byla uvězněná posádka dvou starších lidí. Pomohl ji vyprostit z automobilu a zorganizoval pomoc, včetně přivolání rychlé záchranné služby.

Radek P. a Leoš S.

Liberecký kraj

O životě a smrti devětapadesátiletého muže tehdy rozhodovaly vteřiny, nákladní auto ho přimáčklo ke stěně domu. Oba muži přiběhli na místo tragédie, zaškrtili zraněnému tepny na krvácející zlomené noze a zavolali na tísňovou linku. Díky jejich rychlé a správné reakci řidič nejenom přežil, ale po dlouhém léčení začal znovu chodit.

logo-ge-cp-negative

© 2024 Generali Česká pojišťovna a. s.

SOUČÁST GENERALI GROUP