Příběhy oceněných

Seznamte se se všemi Gentlemany silnic. Každý příběh oceněných hrdinek a hrdinů je důkazem toho, že všímavost, pohotovost a vůle pomoct mohou zabránit tragédii.

Dana R. a Kateřina R.

Jihomoravský kraj

Na začátku února 2023 se jednoho mrazivého rána vydala slečna Kateřina za doprovodu své matky Dany do Brna na přijímací zkoušky. Po cestě si najednou všimly vážné dopravní nehody dvou vozidel. Neváhaly a pohotově zajistily místo nehody, přičemž pomáhaly zraněným až do příjezdu záchranných jednotek. I díky jejich zásahu vyvázli účastníci dopravní nehody bez vážnějších následků.

Robin K.

Jihomoravský kraj

V lednu 2023 došlo na dálnici D52 ke kuriózní a zároveň velmi nebezpečné situaci. Hned několik řidičů vyděsil devětaosmdesátiletý muž, který jel vysokou rychlostí v protisměru. Robin se při souběžné jízdě ve správném jízdním pruhu snažil všemi prostředky chybujícího řidiče upozornit a současně varovat ostatní řidiče z opačného směru. Po celou dobu navíc komunikoval s operačním střediskem.

Josef Z.

Jihomoravský kraj

V listopadu roku 2021 Josef sám zadržel silně opilého řidiče. Ten kličkoval ulicemi Brna a svou riskantní jízdou ohrožoval ostatní vozidla i chodce. Josef ho několik kilometrů pronásledoval a u železničního přejezdu jeho vozidlo zablokoval. Následně se za ním vydal, vzal mu klíčky od zapalování a na místě ho držel až do příjezdu policie.

Roman F. a Pavel M.

Jihomoravský kraj

V červnu roku 2021 nedaleko obce Mikulčice zachránili Roman a Pavel řidiče i cestující z převráceného autobusu. Ten se ocitl na boku a několik metrů od vozovky poté, co ho smetlo ničivé tornádo. Jedna z cestujících zůstala pod zdemolovaným vozem zaklíněná. Romanovi a Pavlovi se společnými silami podařilo dívku vyprostit a během čekání na příjezd záchranné služby poskytli zraněným potřebnou první pomoc.

Milan H. a Pavla T.

Jihomoravský kraj

Muž, kterému po vážné dopravní nehodě pomohl hasič v civilu Jiří, nominoval na Gentlemany silnic další dva lidi. Za pohotový zásah u nehody motorkáře s dodávkou si v únoru odnesli ocenění také Milan a Pavla z Brna.

Jiří O.

Jihomoravský kraj

Brněnský hasič Jiří získal ocenění za to, že poskytl první pomoc těžce zraněnému motorkáři, který se srazil s dodávkou. Hasič, který byl v tu dobu mimo službu, u nehody zastavil a u zraněného řidiče včas rozpoznal tepenné krvácení.

Martin R., Tomáš P. a Klára Z.

Jihomoravský kraj

V březnu letošního roku se na brněnské ulici Vejrostova srazila dvě osobní auta. Jeden z řidičů vjel nečekaně do protisměru, jelikož během řízení utrpěl rozsáhlý srdeční infarkt. Řidič měl však štěstí v neštěstí, u nehody se totiž shodou okolností seběhli radiologický fyzik, zdravotní sestra a hasič, který měl navíc u sebe defibrilátor. Řidiče společnými silami přivedli zpět k životu ještě před příjezdem sanitky, za což si všichni tři vysloužili titul Gentleman silnic.

Lukáš H.

Jihomoravský kraj

Lukáš se v červnu tohoto roku naskytl u dopravní nehody u města Pohořelice na jižní Moravě. Řidič stříbrné Audi A3 tu vážně zranil dva muže, kteří v té době lepili plakáty na reklamní poutače. Tento osobní automobil přimáčkl osmapadesátiletého muže na dodávku a amputoval mu obě dolní končetiny. Také druhý zaměstnanec byl zraněn poté, co ho náraz dvou automobilů odhodil do příkopu a v důsledku toho utrpěl několik zlomenin. Díky pohotovému zásahu Lukáše a jeho kvalitním znalostem první pomoci, oba muži tuto nehodu přežili.

Jakub S.

Jihomoravský kraj

Osmadvacetiletý policista mimo službu zachránil dva mladé životy – teprve šestnáctileté dívky a devatenáctiletého mladíka – když jim při havárii několika vozidel poskytl první pomoc. Přímo z hořícího auta, u něhož se navíc zablokovaly dveře, vyprostil lehce zraněnou dívku a těžce zraněného řidiče.

logo-ge-cp-negative

© 2024 Generali Česká pojišťovna a. s.

SOUČÁST GENERALI GROUP