Příběhy oceněných

Seznamte se se všemi Gentlemany silnic. Každý příběh oceněných hrdinek a hrdinů je důkazem toho, že všímavost, pohotovost a vůle pomoct mohou zabránit tragédii.

Tomáš T. a Igor J.

Moravskoslezský kraj

Tomáš a Igor pomohli v únoru 2019 mladému řidiči, který zůstal po nárazu do stromu zaklíněný v autě s poraněním hlavy. Zachránci vážně zraněného muže uvolnili ze zaklínění v sedadle, poskytli mu první pomoc a do příjezdu profesionálů mu drželi hlavu ve stabilní poloze.

David Č. a Josef K.

Moravskoslezský kraj

Říjnový titul Gentleman silnic převzali dva hrdinové z Ostravy, kteří zachránili život muži při hromadné dopravní nehodě na dálnici D1. David a Josef společnými silami vyprostili zaklíněného a těžce zraněného řidiče z havarovaného auta. Oba zachránci prokázali velkou odvahu, kvůli požáru na místě nehody totiž hrozil výbuch.

Daniel D.

Moravskoslezský kraj

123. Gentlemanem silnic se stal 14 letý Daniel ze Základní školy Jarošova, Havířov-Šumbark. Ten neváhal a při dopravní nehodě dvou osobních automobilů pomohl zraněným přivoláním rychlé záchranné služby i podáním pomocné ruky. Daniela nominovala jeho spolužačka Zdeňka, shodou okolností cestující jednoho z havarovaných vozů.

Martin H.

Moravskoslezský kraj

120. Gentlemanem silnic se stal Martin z Karviné, který zachránil muže z doutnajícího vozu jen několik vteřin před jeho vznícením. Zachráněný řidič se jako projev díku rozhodl jej nominovat za jeho odvahu na titul Gentleman silnic. Za pohotový přístup, obětavost a také dovednost poskytnout správně první pomoc se Martin stal posledním Gentlemanem silnic roku 2016.

Pavel K.

Moravskoslezský kraj

116. Gentlemanem silnic je Pavel. Motocyklový závodník z Liberce, který nezaváhal, poskytl první pomoc, a zachránil tak život těžce raněnému cyklistovi. Pavel jel smolný závod. Potýkal se s technickou závadou a potkala ho ještě jedna nečekaná událost – u cesty našel vážně zraněného člověka.

Jaroslav B.

Moravskoslezský kraj

Havárie se stala v září 2015 na 28. kilometru dálnice D5 ve směru na Plzeň. Řidička vezla v autě i své dva syny ve věku 6 a 16 let. Ve stejnou dobu projížděl úsek dálnice se svým kamionem Jaroslav, který stál na dálnici v koloně a uviděl, jak před ním vyletěl vůz do vzduchu. S kamionem zastavil a zavolal 158. Společně s dalšími řidiči se běželi podívat k převrácenému vozu. Z něho vytáhli malého chlapce. Řidičku a jejího staršího syna museli vyprostit až záchranáři. Než se na místo nehody dostali, snažil se Jaroslav na řidičku, která utrpěla těžký šok, mluvit, […]

Martin K.

Moravskoslezský kraj

Jednapadesátiletý muž ztratil za jízdy vědomí v důsledku srdeční příhody. Jeho žena, sedící na místě spolujezdce, duchapřítomně zatáhla za ruční brzdu. To ale nezabránilo nárazu vozu do svodidel. Řidič nedýchal a neměl hmatný puls. Martin začal zraněného resuscitovat přímo v autě. Za použití defibrilátoru se mu podařilo muže přivést k vědomí a následně jej udržoval ve stabilizované poloze, dokud na místo nehody nepřijela záchranná služba.

Martin P.

Moravskoslezský kraj

Zachránil život jednapadesátiletého muže, který vjel nejdříve ve smyku na chodník a poté naboural ve vysoké rychlosti do sloupu veřejného osvětlení. Ztratil vědomí a zůstal zaklíněn ve zdeformovaném autě, ze kterého navíc stoupal dým. Martin neváhal a poskytl zraněnému pomoc přímo uvnitř vozu, dokud nepřijeli hasiči a muže nevyprostili. Zaklonil těžce zraněnému hlavu a vytáhl mu z úst zapadlý jazyk. Díky tomuto zásahu se Gentleman Martin zasloužil o záchranu jeho života.

Radim Z.

Moravskoslezský kraj

Nehoda, u níž lidský život zachránil Radim, se stala v úterý 23. března 2010 před desátou hodinou večerní. Bezohledný řidič osobního vozidla Škoda Felicia tehdy srazil dvacetiletého in-line bruslaře, který v důsledku střetu a následného pádu na vozovku utrpěl těžká poranění vyžadující tříměsíční léčení. Řidič Felicie z místa nehody ujel, aniž by zraněnému poskytl potřebnou pomoc. Naštěstí byl však v té době doma ostravský kriminalista Radim, jenž skrze otevřené okno svého bytu uslyšel hluk a na ulici uviděl ležet zraněného mladíka.

logo-ge-cp-negative

© 2024 Generali Česká pojišťovna a. s.

SOUČÁST GENERALI GROUP