Příběhy oceněných

Seznamte se se všemi Gentlemany silnic. Každý příběh oceněných hrdinek a hrdinů je důkazem toho, že všímavost, pohotovost a vůle pomoct mohou zabránit tragédii.

Arnošt K.

Praha

V říjnu roku 2021 zachránil Arnošt na pražské Štěrboholské spojce řidiče, který za jízdy zkolaboval. Všiml si podivně odstaveného vozidla a když spatřil za volantem bezvládného muže, okamžitě zavolal záchranku, vytáhl muže ven z auta a zahájil srdeční masáž. Tu prováděl až do příjezdu záchranných složek.

Jan M. a Karel S.

Praha

121. a 122. titul Gentleman silnic získali Karel a Jan, kteří na trase mezi Horoměřicemi a Prahou zachránili život řidiči, který po nehodě zůstal zaklíněný k hořícím voze. Za svou odvahu a pohotovost, se kterou poskytli první pomoc, se stali prvními oceněnými roku 2017.

Daniela K.

Praha

V polovině února letošního roku narazil autobus městské hromadné dopravy do sloupu veřejného osvětlení. Při nárazu se ve vozidle zranilo pět lidí včetně čtyřletého dítěte. Měli pohmožděniny různých částí těla a pro dvě ženy přijela rychlá záchranná služba, aby je převezla do nemocnice na oddělení chirurgie. A právě těmto lidem v nastalém zmatku neváhala pomoct nová „Gentlemanka“ českých silnic Daniela. Česká pojišťovna uděluje toto ocenění ve spolupráci s Policií ČR již od roku 2004, za tu dobu je Daniela vůbec prvním Gentlemanem silnic z Prahy a zároveň 20. oceněnou ženou.

logo-ge-cp-negative

© 2024 Generali Česká pojišťovna a. s.

SOUČÁST GENERALI GROUP