Příběhy oceněných

Seznamte se se všemi Gentlemany silnic. Každý příběh oceněných hrdinek a hrdinů je důkazem toho, že všímavost, pohotovost a vůle pomoct mohou zabránit tragédii.

Martin H.

Moravskoslezský kraj

120. Gentlemanem silnic se stal Martin z Karviné, který zachránil muže z doutnajícího vozu jen několik vteřin před jeho vznícením. Zachráněný řidič se jako projev díku rozhodl jej nominovat za jeho odvahu na titul Gentleman silnic. Za pohotový přístup, obětavost a také dovednost poskytnout správně první pomoc se Martin stal posledním Gentlemanem silnic roku 2016.

Jakub S. a Roman S.

Zlínský kraj

118. a 119. Gentlemanem silnic se stali Jakub a Roman. Taxikář a jeho pasažér neváhali poskytnout okamžitou první pomoc, a zachránili tak lidský život. Havarované vozidlo totiž krátce po nehodě začalo hořet a hrozilo, že bezvládného řidiče pohltí plameny. Mladému řidiči zachránili život a stali se přáteli. Nyní byli oceněni titulem Gentleman silnic.

Radek J.

Ústecký kraj

117. Gentlemanem silnic se stal Radek – policista, který cestou z práce zastavil u dopravní nehody, která zpočátku nevypadala závažně. Auto se však po nárazu do elektrického vedení vznítilo a Gentleman na poslední chvíli vytáhl mladého řidiče a zachránil mu tím život.

Pavel K.

Moravskoslezský kraj

116. Gentlemanem silnic je Pavel. Motocyklový závodník z Liberce, který nezaváhal, poskytl první pomoc, a zachránil tak život těžce raněnému cyklistovi. Pavel jel smolný závod. Potýkal se s technickou závadou a potkala ho ještě jedna nečekaná událost – u cesty našel vážně zraněného člověka.

Miloslav Z.

Plzeňský kraj

Ocenění za odvahu a rychlou pomoc při vážné dopravní nehodě si v červnu odnáší Miloslav, který se tak stal již 115. Gentlemanem silnic. Neváhal poskytnout okamžitou první pomoc, a zachránil tak lidský život. Vzhledem k rozsahu zranění řidiče šlo totiž u této nehody doslova o sekundy. Za pohotový přístup ocenila Česká pojišťovna Miloslava titulem Gentleman silnic.

Kamil T.

Plzeňský kraj

Policista Kamil sice zrovna nebyl ve službě, ale neváhal a přispěchal na pomoc tříčlenné rodině při vážné dopravní nehodě v březnu 2016. Za jeho pohotovost a koordinaci na místě nehody ho ČP společně se zástupci PČR ocenila 25. května v Tachově jako v pořadí 114. Gentlemana silnic. Jako poděkování obdržel mobilní telefon a certifikát.

Daniela K.

Praha

V polovině února letošního roku narazil autobus městské hromadné dopravy do sloupu veřejného osvětlení. Při nárazu se ve vozidle zranilo pět lidí včetně čtyřletého dítěte. Měli pohmožděniny různých částí těla a pro dvě ženy přijela rychlá záchranná služba, aby je převezla do nemocnice na oddělení chirurgie. A právě těmto lidem v nastalém zmatku neváhala pomoct nová „Gentlemanka“ českých silnic Daniela. Česká pojišťovna uděluje toto ocenění ve spolupráci s Policií ČR již od roku 2004, za tu dobu je Daniela vůbec prvním Gentlemanem silnic z Prahy a zároveň 20. oceněnou ženou.

František H.

Středočeský kraj

Pohotový řidič autobusu si v husté mlze všiml zraněného cyklisty bezvládně ležícího na silnici. Na nic nečekal, odstavil autobus a šel mu na pomoc. Společně se zástupci PČR ocenila Česká Pojišťovna Františka 2. února v Benešově, kde si převzal kromě certifikátu také chytrý mobilní telefon jako poděkování. Stal se tak již 112. Gentlemanem silnic.

logo-ge-cp-negative

© 2024 Generali Česká pojišťovna a. s.

SOUČÁST GENERALI GROUP