Příběhy oceněných

Seznamte se se všemi Gentlemany silnic. Každý příběh oceněných hrdinek a hrdinů je důkazem toho, že všímavost, pohotovost a vůle pomoct mohou zabránit tragédii.

Jozef K. a Jiří P.

Ústecký kraj

Jozef a Jiří byli oceněni titulem Gentleman silnic za to, že letos v září poskytli první pomoc sraženému chodci v Ústí nad Labem. Při noční cestě autem si všimli člověka ležícího na silnici. Nebyli lhostejní, zastavili a zraněnému chodci poskytli první pomoc. Později zjistili, že se muž stal obětí nehody, od níž viník ujel. Pravděpodobně právě díky včasnému zásahu dvojice oceněných se podařilo přivolaným zdravotníkům vážně zraněného muže zachránit.

David Č. a Josef K.

Moravskoslezský kraj

Říjnový titul Gentleman silnic převzali dva hrdinové z Ostravy, kteří zachránili život muži při hromadné dopravní nehodě na dálnici D1. David a Josef společnými silami vyprostili zaklíněného a těžce zraněného řidiče z havarovaného auta. Oba zachránci prokázali velkou odvahu, kvůli požáru na místě nehody totiž hrozil výbuch.

Martin R., Tomáš P. a Klára Z.

Jihomoravský kraj

V březnu letošního roku se na brněnské ulici Vejrostova srazila dvě osobní auta. Jeden z řidičů vjel nečekaně do protisměru, jelikož během řízení utrpěl rozsáhlý srdeční infarkt. Řidič měl však štěstí v neštěstí, u nehody se totiž shodou okolností seběhli radiologický fyzik, zdravotní sestra a hasič, který měl navíc u sebe defibrilátor. Řidiče společnými silami přivedli zpět k životu ještě před příjezdem sanitky, za což si všichni tři vysloužili titul Gentleman silnic.

Hulínský sportovec

Zlínský kraj

V červnu zachránil čtyřiapadesátiletý muž z Hulína na Kroměřížsku mladého řidiče. Jeho auto narazilo do viaduktu, což zpozoroval právě běžec během svého pravidelného tréninku. Než k havárii dorazil, automobil začal hořet. Zraněného vyprostil a komunikoval s ním až do příjezdu záchranných složek. Stal se z něj tak 148. Gentleman silnic.

Martina P., Markéta P. a Petra P.

Jihočeský kraj

Sestry si odnesly tituly Gentleman silnic za bezprostřední zásah u hromadné dopravní nehody pěti aut s celkem osmi lidmi na palubě.

Pavel G.

Kraj Vysočina

Zachránil mladého řidiče, který při nehodě vylétl zadním oknem svého auta. Gentleman silnic ho našel 30 o havarovaného auta v křoví, poskytl mu první pomoc a zavolal záchranku, čímž mu zachránil život.

Josef A., Petr S. a Michal K.

Ústecký kraj

Další 3 tituly Gentleman silnic putují policistům z Kadaně – Josefovi, Petrovi a Michalovi. Loni v létě při cestě do práce objevili v příkopě před Černovicemi hořící automobil, ve kterém zůstal zaklíněný řidič. Zastavili kolemjedoucí kamion a za pomoci jeho řidiče uhasili oheň, vymontovali jiskřící autobaterii, zaklíněnému řidiči ulevili mírným sklopením sedačky a přivolali pomoc, čímž řidiči zachránili život.

Daniel V.

Středočeský kraj

140. titul Gentleman silnic putuje k Danielovi, který v bystřickém rybníku na Benešovsku neváhal riskovat své zdraví, aby zachránil tonoucího řidiče z havarovaného vozu. Do auta vlezl pro padesátiletého řidiče, který v něm zůstal zaklíněný v bezvědomí a s hlavou pod vodou. Až do příjezdu záchranných složek držel Daniel muži hlavu nad hladinou, čímž mu zachránil život.

Lukáš B.

Plzeňský kraj

V červenci loňského roku zůstala devatenáctiletá řidička po nehodě uvězněná v hořícím automobilu. Lukáš na místě zastavil jako první, řidičce odřízl bezpečnostní pás a vytáhl ji ven. Mladé ženě tím zachránil život. Za obětavé jednání a záchranu života si Lukáš zasloužil 139. titul Gentleman silnic udělovaný Českou pojišťovnou a Policií ČR už od roku 2004.

logo-ge-cp-negative

© 2024 Generali Česká pojišťovna a. s.

SOUČÁST GENERALI GROUP